Aykut Kocaman'dan "istifa" sinyali!

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Türkiye Kupası'ndan elendikleri maçın ardından konuştu.

Haber; AA
Aykut Kocaman'dan 'istifa' sinyali!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Ekim 2019 18:20
İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Türkiye Kupası'nda Eyüpspor'a mağlup oldukları maçın ardından Eyüpspor'u galibiyetinen dolayı tebrik ederek, "Eyüpspor'u gönülden kutluyorum. Sadece tur atladıkları için değil, canla başla büyük bir mücadele örneği verdikleri için. Kapasitesinin üstüne çıkan, maçı uzatmayı başaran, uzun toplarla kalemizi zaman zaman yoklayan ve en sonda da istediğini elde eden bir takım vardı. Başından sonuna kadar turu hak ettiklerini söyleyebilirim." değerlendirmesinde bulundu.

Kocaman, kupanın hedeflerinden biri olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Doğal olarak kapalı oynayan, kalesinin önünü bir savunma zinciriyle kurmuş bir takıma karşı oynadık. Bu güçlü savunmayı aşmanız için ya topu çok hızlandırmanız ya da koşularla savunma arkasına geçmeniz gerekiyor. Bunları yapamadık. Çok tehdit edici olmayan bir oyun oynadık. Maçın bütününe baktığımız zaman turu geçebilmek için gerekli hiçbir şeyi yapamadık. Bu oyunda her şeyin bir bedeli var. Kendim, takımım ve Konyasporlular adına çok üzgünüm. Beklentilerin yüksek olduğunu biliyorum. Bedeli var. Bu bedel bir şekilde ödenecek ve ödenmeli de. Büyük bir hayal kırıklığı oldu."

Aykut Kocaman, "bedel ödeme" sözleriyle neyi kastettiğine yönelik soru üzerine, "Hayatta her şeyin bir bedeli var. Bu takım için de olacak, kendimle ilgili de... Bir değerlendirme yapılması gerekiyor. Bu, beklendik bir durum değil. Ciddi sıkıntılı bir durum. Bu oyunun temel kaidelerinden biridir ya oyuncu ya antrenör bir şekilde bedeli ödenmeli." şeklinde görüş belirtti.

"GENÇLERE İNANIYORUZ VE GÜVENİYORUZ"

TFF 2. Lig temsilcisi Eyüpspor'un teknik sorumlusu Bilal Şar, üst tura çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Şar, genç bir takıma sahip olduklarını belirterek, "Eyüpspor camiası olarak kazandığımız için çok sevinçliyiz. Biz ligde genç bir takımla mücadele ediyoruz. Bu sene bir yapılanma içerisindeyiz. Gençlere inanıyoruz ve güveniyoruz." diye konuştu.

Bilal Şar, İttifak Holding Konyaspor'un maçta baskılı oynadığını anlatarak, "İyi savunma yapmamız gerektiğini konuştuk. Yakaladığını ani ataklarla neticeyi almak istiyorduk. Bunu oyun içinde zaman zaman gösterebildik. Fakat uzatmalarda çok isteyen bir Eyüpspor vardı. Verilen görevleri en iyi şekilde yaptıkları için oyuncuları kutluyorum." ifadelerini kullandı.

 Tümü
TÜMÜ