Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Zion, bu gece ilk NBA maçına çıkıyor!: "Uyuyamayacağım"

New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson, bu gece merakla beklenen ilk NBA maçından önce uykusuz bir gece beklediğini belirtti.

Haber; Sporx.com
New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson, bu gece merakla beklenen ilk NBA maçından önce uykusuz bir gece beklediğini belirtti.

Geçen yazın NBA Draftı'nda New Orleans tarafından ilk sırada seçilen 19 yaşındaki oyuncu, Ekim ayında geçirdiği diz cerrahisinden sonraki rehabilitasyonun "çok zor" olduğunu itiraf etti.

Zion'ın bazı Pelicans maçlarında kenarda otururken uyuyakaldığı ve kendisini ayık tutmakta zorlandığı görülüyordu:

"Hepiniz kenarda beni meditasyon yaparken görmüş olabilirsiniz (gülüyor). Çok zor oldu. Ama sonunda zamanı geldi. Sonunda sahaya geri döneceğim."

"UYUYABİLECEK MİYİM, BİLMİYORUM"


Pelicans'ın iyileşme ile ilgili bütünsel bir yaklaşımı vardı. Süreç zor olmuştu. Pelicans'ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı David Griffin, Williamson'ın sahaya geri dönmeye hazır olduğunu hissettikten sonra takımın rehabilitasyona devam etmesini istediğinde, hayal kırıklığına uğradığını itiraf etmişti:

"Bu dönemde vücudum hakkında çok şey öğrendim. Maç kasedi izleyerek çok şey öğrendim. Enerjimi ne zaman kullanacağımı öğrenmek, daha akıllı okumalar yapmak ve enerjimi tüketmemek. Dürüst olmak gerekirse, uyuyabilecek miyim bilmiyorum. İlk NBA maçım için çok heyecanlı olacağım."

Zion, Pelicans taraftarlarına inanılmaz derecede etkileyici potansiyelini, sezon öncesi oynadığı dört hazırlık maçında 27.3 sayı ortalama yakalayarak göstermişti.