Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası 5 rekorla noktalandı

TURKSPORU'nun en büyük destekçisi Turkcell ile Türkiye Atletizm Federasyonu'nun işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin en önemli salon turnuvası olan Turkcell Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası bir Türkiye rekoru, 4 de şampiyona rekoru ile noktalandı.
05 Şubat 2018 13:13
Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde TURKSPORU'nun en büyük destekçisi Turkcell ile Türkiye Atletizm Federasyonu'nun işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin, ulusal alandaki en önemli salon turnuvası olan Turkcell Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası bir Türkiye, 4 de şampiyona rekoru ile noktalandı.

Ataköy Atletizm Salonu'nda gerçekleştirilen ve 261 sporcunun katıldığı şampiyonada Demet Parlak, sırıkla atlamada 4.33'lük yükseklikle Türkiye rekorunu eline geçirdi. Kadınlar 60 metrede Şevval Ayaz, erkekler 60 metrede Emre Zafer Barnes, üç adım atlamada Necati Er şampiyona rekorlarını yeniledi.

Turkcell Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası'nda elde edilen sonuçlar, aynı zamanda 17 Şubat 2018'de İstanbul'da gerçekleştirilecek Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nın kadrosunun belirlenmesi açısından da önem taşıdı.

TURKSPORU çıtasını yükseltti

Bugüne kadar 25 branşta 34 binden fazla sporcuyla destek veren Turkcell'in bu desteği sayesinde TURKSPORU, 2017'de adeta altın yılını yaşamıştı. Atletizmde Ramil Guliyev ve Mizgin Ay'la Dünya, yüzmede Ümit Can Güreş'le de Avrupa şampiyonlukları yaşayan ve çıtasını yükselten Türkiye, 2018 yılına da TURKSPORU'nda benzer sevinçleri yaşamayı hedefliyor.

Galeri Icon Foto Galeri