Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Silver, NBA'in playoff formatını değiştirebilir!

NBA Başkanı Adam Silver, Doğu-Batı konferanslarında ayrı ayrı ilk sekiz takımın playofflara kalması yerine, sezonu ilk 16 sırada bitiren takımların konferans gözetmeksizin mücadele edebileceğini belirtti.

NBA Başkanı Adam Silver, Doğu-Batı konferanslarında ayrı ayrı ilk sekiz takımın playofflara kalması yerine, sezonu ilk 16 sırada bitiren takımların konferans gözetmeksizin mücadele edebileceğini belirtti.

Batı Konferansının son yıllarda takım kalitesi açısından daha derin olmasından ötürü, NBA'de kendini daha çok belli eden bir dengesizlik söz konusu. Silver ise, playoff sisteminin formatını yenileme konusunda şu açıklamaları getirdi:

"Playoffların formatını yeniden düzenleme konusu bakmaya devam edeceğimiz bir şey. Bu durum, normal sezon takvimine de yeniden göz atmamızı gerektirebilir. Önceden de dediğim gibi, bilinen üzere şu anda dengeli bir takvimle oynamıyoruz. Bilmeyenler için söylemek lazım ki, bu, Doğu'daki takımların Batı'da oynadıklarından daha çok kendi konferanslarındaki takımlarla oynaması anlamına geliyor. Ve bizim de düşüncemiz, eğer 1-16 arası takımları sıralayacaksak, playofflar için daha dengeli bir takvim kurmak gereğindeyiz. 82 maç planlayabileceğimiz gün sayısı ile denemeye devam ediyoruz, böylece dengeli bir program için daha fazla fırsat yaratılmış olacak."

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, konferans gözetmekssizin ligdeki en iyi 16 takımın playoff oynaması fikrinden keyif alacağını da belirtmişti.


7/24 NBA TÜRKİYE