Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nowitzki: "Hayatımda böyle bir yaz dönemi görmedim"

Dallas Mavericks ikonu Dirk Nowitzki, NBA'den emekli olduktan sonra, 21 yıllık NBA kariyeri boyunca gördüklerinden farklı bir serbest oyuncu dönemi gördüğünü söyledi.

Haber; Sporx.com
Dallas Mavericks ikonu Dirk Nowitzki, NBA'den emekli olduktan sonra, 21 yıllık NBA kariyeri boyunca gördüklerinden farklı bir serbest oyuncu dönemi gördüğünü söyledi.

Nowitzki, 30 Temmuz'dan bu yana yapılan tüm anlaşmaları takip etmenin zor olduğunu, ancak oyuncu hareketi miktarının, rekabet için harika olacağını belirtti:

"Kesinlikle delilik. Beni çok şaşırttı. Şu an üç haftadır Avrupa'dayım ve her gün telefonumu açtığımda birisinin başka bir takıma katıldığı yönünde başka bir duyuru görüyorum. 20 yıllık kariyerimde bu kadar fazla oyuncunun takım değiştirdiği bir zamanı hatırlayamıyorum. Çılgın bir yaz dönemiydi, ama bu iş için iyi bir şey. Çok fazla medya yayını oldu ve çılgın bir sezon olacak. Bir sürü şey olup bitiyor."

Nowitzki, takım değiştiren süperstarların aksine, kariyerinin 21 yılı boyunca Mavericks forması giymişti.