Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Marks: "Brooklyn şampiyonluk yarışına girecekse, lüks vergisine razıyız"

Brooklyn Nets genel menajeri Sean Marks, Nets'in bir şampiyonluk yarışmacısı olması için lüks vergiyi ödemeye razı olduğunu itiraf etti.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets genel menajeri Sean Marks, Nets'in bir şampiyonluk yarışmacısı olması için lüks vergiyi ödemeye razı olduğunu itiraf etti.

Marks, şu ifadeleri kullandı:

"Bir vergi takımı olacağız. Biz bununla evliyiz. Ekibinize ekleme yapmaya devam edebileceğiniz sınırlı sayıda vakit ve yöntem var. Şimdi yapsak iyi ederiz. Bir koşuya hazırlanıyoruz."

Marks daha önce Nets'in yeni sahibi Joe Tsai'nin, Nets'in bir şampiyonluk yarışmacısı olması için neye ihtiyacı olduğunu kanıtlamaya kararlı olduğunu söylemişti, ancak bu konuda ilk kez konuşan Marks, lüks vergilerinin ekibin geleceğinde bulunduğunu söyledi.

"VERGİYİ ÖDEME KONUSUNDA ÇOK RAHATIM"

Tsai, geçtiğimiz gün bu vergiyi ödemekte sorun yaşamadığını belirtti:

"Kesinlikle. Bence taraftarlar bir şampiyonluk kazanmamızı bekliyorlar. İyi olan şu ki, doğru parçaları bulduğumuza inanıyorum. Şimdi bazı sakatlıklarımız var ve oyuncular geri dönüyorlar. Ancak temel parçalar belki de sonuna kadar gitmek için mevcut, bu yüzden lüks vergisini ödeme konusunda gerçekten çok rahatım."

Nets'in geçerli bordrosu, 126.6 milyon dolar ve bu da maaş tavanının 5.5 milyon dolar altında.

Maaş tavanının gelecekte 143 milyon dolar civarında olması bekleniyor. Nets, lüks vergisi rekorunu hala elinde tutuyor. Eski CEO Mikhail Prohorov, 2014'te 90 milyon dolar, sonraki üç yıl boyunca da 124 milyon dolar vergi ödemişti.