Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron: "Kawhi'ı alma şansımız olduğunu düşünmüştüm"

Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, LA Clippers süperstarı Kawhi Leonard'ı geçtiğimiz yaz alma fırsatının olduğunu düşündüğünü söyledi.

Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, LA Clippers süperstarı Kawhi Leonard'ı geçtiğimiz yaz alma fırsatının olduğunu düşündüğünü söyledi.

LeBron, Lakers'ın bu yaz Anthony Davis ve Kawhi Leonard ile müthiş bir "Big Three" oluşturarak bir şansı olduğunu düşündüğünü, ancak Kawhi'ın Lakers yerine Clippers'ı tercih etmesinin de "en az Lakers'a gitmesi kadar güzel" olduğunu belirtti.

AD ise, sonucu istediği gibi olmasa da, ikna sürecinden zevk aldığını açıkladı.

"CLIPPERS'A GİTMESİ DE ÇOK İYİ OLDU"

James, Lakers'ın Kawhi'ı, kendisinin ve Anthony Davis'in bulunduğu bir takıma alabileceğini düşündüğünü "Çünkü ben pozitif bir adamım" diyerek açıkladı ve "Big Three"nin nasıl görüneceğini önceden hayal ettiğini de itiraf etti:

"Bunun için çok heyecanlı mıydım diye mi soruyorsun? Ben olaylar gerçekleşene kadar çok heyecanlanmam, ancak bir şansımız olduğunu düşündüm. Tüm istediğiniz de bu. Kendimizi Leonard'ı alma şansını elde etme pozisyonuna soktuk. Clippers'a gittiğinde bunun çok iyi olduğunu düşündüm. Ligimiz için harikaydı ve kendisi için en iyisini yapmalıydı. Ve hepimiz buna saygı duyuyoruz."

"BEN NERDEN BİLEYİM, KAWHI'A SORUN"


LeBron, Kawhi'ın Clippers'a gitmesi için ikna eden şeyin ne olduğu sorulduğunda ise, yanıtı şu oldu:

"Ben nereden bileyim abi? Bilmiyorum. Kawhi'a sorun."

"GEREKİRSE YİNE YAPARDIM"


Davis, yazın bir araya gelmelerinden bu yana Leonard ile iletişim kurmadığını söyledi. LeBron gibi, o da olabilecekleri artık geride bıraktığını açıkladı:

"Kawhi gibi bir oyuncuyu buraya gelmesi için ikna etmeye çalışmak benim için eğlenceliydi. Zevkliydi. Bir kere konuştuk oldu ve sonrasında sanırım amcası aracılığıyla falan bir duyuruyla çıktı. Birileri bu tarz ikna şeylerinden pek hoşlanmadığını söylemişti, bu yüzden sınırlarımı aştım gibi hissettim."

"Ama eğlenceli bir süreçti. Gerekirse yine yapardım."