Klopp: "Kocasını bekleyen eş gibi bekleyeceğiz"

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, Virgil van Dijk'ın sakatlığıyla ilgili konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Klopp: 'Kocasını bekleyen eş gibi bekleyeceğiz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Ekim 2020 09:50
Premier Lig devi Liverpool'un teknik direktörü Jürgen Klopp, van Dijk'ın uzun sürecek sakatlığı sonrası açıklamalarda bulundu.

Premier Lig'de Everton oynanan maçta sakatlanan van Dijk, sezonu kapattı. Hollandalı stoperin, Everton kalecisi Pickford'la çarpışması sonrası ön çapraz bağları kopmuştu. Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp, bu büyük kayıp sonrası oyuncusu için açıklamalarda bulundu.

Deneyimli Alman teknik direktör açıklamasında; "Van Dijk uzun süre aramızda olmayacak, bu kesin. Herhangi bir dönüş zamanı belirlemek istemiyoruz çünkü her oyuncunun iyileşme süreci birbirinden farklıdır." dedi.

"POZİSYONU GÖRÜNCE ANLADIM"

Klopp açıklamalarının devamında; "Kenardan pozisyonu gördüğümde, van Dijk'ın uzun süre aramızda olamayacağını anladım. Her zaman iletişimde olmaya devam edeceğiz. Van Dijk'ı kocasının hapisten çıkmasını bekleyen bir eş gibi bekleyeceğiz. Bu süreçte yapabileceğimiz en iyi şey, durumu onun için olabildiğince kolaylaştırmak olacak." dedi.

Hollandalı stoper, Liverpool'un son dönemlerde elde ettiği büyük başarılarının anahtarlarından birisi olarak görülüyor. Bu sakatlık sonrası, kulübün sezonun geri kalanı için ciddi bir güç kaybı yaşadığında herkes hem fikir olmuş durumda...Tümü
TÜMÜ