Aziz Yıldırım'ın eseri: 427 kupa

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, amatör branşlara yaptığı yatırım ve verdiği destekle ciddi başarılara zemin hazırladı. Yıldırım döneminde toplam 427 kupa kazanıldı.

Haber; Milliyet
Abone Ol
Aziz Yıldırım'ın eseri: 427 kupa
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Nisan 2015 08:25
Fenerbahçe Ülker’in Euroleague’de Final Four’a yükselerek elde ettiği başarının ardından Aziz Yıldırım döneminde yapılan yatırım ve çalışmaların meyveleri ortaya çıktı.

15 Şubat 1998’de başkan olduktan sonra stat ve amatör branşlara özel olarak değindiğini her fırsatta dile getiren Başkan Yıldırım, 17 yıllık süreçte bu alanda ciddi başarıların kazanılmasına zemin hazırladı.

Tesisleşme ve sportif sonuç bakımından her geçen sezon gelişen amatör şubeler, elde edilen bu noktayla zirve yaptı. Dereağzı Tesisleri’nin modernleşmesi ve Ülker Sports Arena’nın inşa edilmesiyle kulübe önemli değerler katan Yıldırım döneminde futbol harici basketbol, voleybol, boks, masa tenisi, kürek, yüzme, yelken ve atletizimde toplam 427 kupa kazandı.

Bunun dışında Avrupa’da, Olimpiyatlar’da ve Dünya Şampiyonaları’nda şampiyon sporcular yetiştiren sarı-lacivertliler Türkiye’nin hatta Avrupa’nın bu süreçteki en aktif ve başarılı takımı oldu.


Sonuçlanan Transferler
Tümü
TÜMÜ