Gezi Parkı desteği devam ediyor!

Taksim'de yaşanan olaylara sporcuların desteği devam ediyor... Son olarak Galatasaray'ın Hollandalı oyuncusu Sneijder de bir mesaj yayınladı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Gezi Parkı desteği devam ediyor!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Haziran 2013 21:52
Sporcuların Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylarda taraftara olan desteği devam ediyor. Galatasaray'ın Hollandalı oyuncusu Wesley Sneijder'de yaşanan olaylara üzüntüsünü belirterek, Türk halkının yanında olduğunu söylediği bir mesaj yayınladı. Sneijder'den önce de birçok sporcu destek mesajları yayınladı.

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Manuel Fernandes ve Galatasaraylı Felipe Melo da Taksim'deki Gezi Parkı için birlik olan taraftarlara destek veren mesajlar yollamışlardı.

Portekizli yıldız, resmi twitter hesabından gece saatlerinde İngilizce, "My Heart is with you" (kalbim sizinle) mesajı yolladı.

Fernandes'in bu mesajı taraftarlar tarafından büyük ilgi gördü ve Portekizli'ye olumlu tepkiler geldi.

Manuel Fernandes'in ardından Felipe Melo'da twitter hesabından Türkçe olarak "Taksim olaylarında hayatını kaybedenler için çok üzgünüm umarım biran önce herşey yoluna girer,bunun için bütün kalbimle dua edeceğim.." tweetin attı.

Üç büyük olarak adlandırılan Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray takımlarında konuyla ilgili destek veren tek yerli futbolcu ise F.Bahçe'nin genç futbolcusu Recep Niyaz oldu. Öte yandan futbol yaşantısına İngiltere'de devam eden Andre Moritz de konuyla ilgili bir mesaj yayınladı.

Fenerbahçeli Mehmet Topal, eşi Selda Topal ile birlikte Taksim'e giderek desteklerini olay yerinden verdiler. Spor camiasının direnişe destekleri bu isimlerle de sınırlı kalmadı... Kayserispor'un Brezilyalı golcüsü Bobo'da yardım isteyenlerin seslerine kulak verdi ve Retweet yaparak olaylara ilgisizm kalmadı. Galatasaray Medical Park'ın basketbolcusu Carlos Arroyo'da; "Kalbim sizinle" yazarak gezi parkı protestosuna desteklerini iletti.SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ