Ersun Yanal: "Özgüven için savunma ağırlıklı oynadık"

Antalyaspor teknik direktörü Ersun Yanal, Galatasaray ile 0-0 berabere kaldıkları maçı değerlendirdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Ersun Yanal: 'Özgüven için savunma ağırlıklı oynadık'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Ocak 2021 21:48
Antalyaspor teknik direktörü Ersun Yanal, Galatasaray ile deplasmanda 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Özgüveni yeniden kazaanmak için Galatasaray karşısında savunma ağırlıklı bir futbol oynadıklarını dile getiren Ersun Yanal, "Özgüven önemli. Oynadığınız futbolun hücum savunma kısımlarını birlikte oynamak önemli ve en büyük dileğimiz. Tek taraflı oynamak gerektiği zamanlar var, özgüveni tekrar kazanmak için" dedi.

Yaşanan süreçlerden dolayı Galatasaray ve Antalyaspor'un zaaflarının olduğunu dile getiren Yanal, "Toplum, hayatta futboldan örnek vermeyi sever. Futbolda değişkenler fazladır. Pozitife döndürmek önemliydi. Güçlü ve iyi futbol oynayan bir takım Galatasaray. Onların da zaafları var, bizim daha fazla var. Çarşamba - pazar kupayla birlikte ara vermeden oynuyoruz. Gelişmek için ortam ve zaman problemi yaşıyoruz. Bunları da değerlendirirsek daha çok gelişeceğiz" şeklinde konuştu.

Her maçı Galatasaray'a karşı oynadıkları gibi savunma ağırlıklı oynamayacaklarını dile getiren Yanal, " Galatasaray'a bundan sonraki maçlar için başarılar diliyorum. Futbolda her maçın bir senaryosu var. Bu maçın senaryosunda mağlup olmamalıydık. İyi bir duruş sergilemeliydik. Bu böyle olmayacak hep. Başka türlü maçlar da var. Futbol oynamaya çalışan bir ekibe karşı gol atmaya yönelik plan da yaptık, başarılı olamadık. Hep böyle oynamayacağız. Daha pozitifini bazen oynuyoruz ve çalışıyoruz da" dedi.

"GERGİN HAFTALAR BİZİ BEKLİYOR"

Kısa aralıklarla maçlara çıktıklarını aktaran Yanal, "Çarşamba-pazar oynamak, özellikle koronavirüsün neden olduğu ortamı da düşünürsek kolay değil. Her takımın çok geniş kadrosu yok. Her gün 'karşılaşacak mıyız?' diye korktuğumuz koronavirüs belası nedeniyle oldukça gergin haftalar bizi bekliyor. İyi gelişmek ve değişmek en büyük amacımız. Galatasaray'a yolunda başarılar diliyorum. Onlarda da iyi bir kadro var ve iyi oynuyorlar. Bizim de daha iyi hücum yapabilmek adına geliştirmemiz gereken, organizasyonlarımız olacak. Bu haftadan itibaren daha disiplinli ve planına sadık kalan bir takım olarak yolumuza devam etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ersun Yanal, Galatasaray karşılaşmasında defansif bir futbol sergiledikleri yönündeki görüş üzerine, "Bazı maçlar hocaların kariyerlerine geçer. Bunlar pozitif ve negatif olarak değerlendirilir. Geçen haftaki sonucu bizim takım hak etmiyor. Bunun toparlanmasıyla ilgili kritik bir yerdeyiz. Bunu hak etmiyoruz. Bir an önce kendimize çekidüzen vermeliyiz. Son 2 haftada oyun planına sadık kalmakta zorlandığımızı gördük. Bunu daha sağlam ve sağlıklı şekilde yapıp sonrasında da gelişerek gitmek gerekiyor. Önümüzde bir fırsat vardı. Bunu böyle değerlendirdik. Şimdi daha sağlam adımlarla, hücumu daha iyi yapabilecek bir takım olmak için çalışmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

"HAKEMLERİMİZİN YABANCILIĞINI BİTİRİP..."

Sıkışan fikstüre değinen Yanal, "Belki hiç taktik antrenman yapmadan maça çıkacağız. Orada değişik gelişmeler olarak, onları yöneteceğiz. Türk futbolu zor bir dönemden geçiyor. Bunu oynamak ve yönetmek oldukça zor. Eğer ülkede bir yabancı varsa, yabancılık çekecek kişi varsa, hakemlerimizin yabancılığını giderip onları futbolun içine soksak daha iyi sonuçlar alırız. Onlarla ortak buluşmalar yaşamalıyız." diyerek sözlerini tamamladı.Tümü
TÜMÜ