Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Carter: "Zion Williamson, NBA'e hazır"

Vince Carter, Duke Üniversitesi yıldızı Zion Williamson hakkında konuştu ve kendisinin "NBA'e hazır olduğunu" söyledi.

Vince Carter, Duke Üniversitesi yıldızı Zion Williamson hakkında konuştu ve kendisinin "NBA'e hazır olduğunu" söyledi.

Aynı Zion gibi, 1990lı yılların ortalarında North Carolina Üniversitesi'nde ortaya koyduğu muazzam atletizmiyle dünyada bütün dikkatleri üzerine çekmiş olan Carter, Zion'ın neler hissettiğini anladığını belirtti ve kendisi hakkındaki düşüncelerini açıkladı:

"NBA'e hazır olacak. Bu lige geldiğimde öğrendiğim şeylerden biri de, evet atletiğim ama bir sürü adam atletik olacağıydı. Ortaya başka ne koyacaksın? Bana kalırsa o da, benim gibi bu süreçten geçecek. Herkes 'smaç basabiliyor' diyecek ama ligde diğer süper atletik oyuncular da olunca, 'Başka ne yapabiliyor?' diyecekler."

"Kendisi süper atletik biri. Şimdiden NBA vücudu da var. Her şeyden çok, yapabildikleriyle bence acele etmeyip, oyununu geliştirmesi gerekiyor. Çünkü buraya geldiğinizde, beklenti olarak her şey çok daha farklı. Bir sürü buraya gelen adam, geldiklerinde hala gelişim halinde oluyor."

"Drafta girmeye karar verdiğinde tabii ki 1 numaradan seçilme potansiyeli var. Bunun anlaşıldığını düşünüyorum."

Williamson, NCAA'deki Duke Blue Devils ekibinde sezonda 20.2 sayı, 9.5 ribaund, 1.9 blok ve 2.1 top çalma istatistikleriyle oynuyor.