Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Brogdon: "Bucks bana Pacers kadar değer verseydi, oynamak isterdim"

Indiana Pacers guardı Malcolm Brogdon, eski takımı Milwaukee Bucks ile karşılaşma konusunda konuştu.

Haber; Sporx.com
Indiana Pacers guardı Malcolm Brogdon, eski takımı Milwaukee Bucks ile karşılaşma konusunda konuştu.

Fiserv Forum'a 7 numaralı Indiana Pacers forması ile gelmesine rağmen, Brogdon'a karşı bir zamanlar ev olarak adlandırdığı yerde dargınlık olmadı.

Brogdon, Temmuz ayında Milwaukee'den Indiana'ya gitmiş olsa da, dün gece Bucks taraftarları ve eski takım arkadaşlarından sıcak bir karşılama aldı.

Brogdon, Milwaukee'den ayrılmayı ne zaman düşündüğü ile ilgili şunları söyledi:

"Serbest oyuncu döneminden birkaç hafta önce. İşlerin düşündüğüm yöne gitmeyebileceği konusunda bir düşüncem oldu. Bu yüzden zihniyetimi değiştirmeye başladım ve farklı takımları belirleyerek kendimi hazırladım. Beni isteselerdi bu takımda (Bucks) oynamayı çok isterdim. Pacers'ın bana verdiği kadar değer verselerdi... Tek söyleyeceğim budur."

Bucks, geçen geceki maçın ilk çeyreğinin bitimine 5:57 kala Brogdon için bir video oynattı ve Brogdon, moladan sonra kalabalığa el salladı.

27 yaşındaki Brogdon, ilk üç sezonunu Milwaukee'de geçirmiş ve 2017'de Yılın Çaylağı seçilmişti.

"HER SAYGIN NBA OYUNCUSU, BUNU İSTER"

Brogdon daha büyük bir rol alma arzusundan şöyle bahsetti:

"Tam olarak da böyle. Yeni bir fırsat, yeni bir mücadele. Bir takımın lideri olmak tamamen farklı bir rol, benim için çok daha büyük bir rol, ama bu benim şekillendiğim ve kendimi son üç yıldır yapmaya hazırladığım bir şey.

"Bu, bence, her saygın NBA oyuncusunun istediği bir şey. Kendilerinin diyebilecekleri bir takım istiyorlar, hala yüksek seviyede kazanabilecekleri bir takım istiyorlar, ama topu ellerinde daha çok istiyorlar ve oyunu daha fazla kontrol edebilmeyi de istiyorlar."