Genç Banvitliler'e talip var!

Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, BEKO Basketbol Ligi'ne yükselen Genç Banvitliler'e talip olduklarını söyledi.

Haber; AA
Abone Ol
Genç Banvitliler'e talip var!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Haziran 2011 12:12
BEKO Basketbol Ligi'ne yükselen Genç Banvitliler'e, bölgesel ligde yer alan İzmir Üniversitesi Bostanlıspor talip oldu.

Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, gazetecilere yaptığı açıklamada, İzmir Üniversitesi Bostanlıspor'un basketbolda sağlam temel atarak, emin adımlarla sesini duyurmak istediğini belirtti.

Erboy, şunları kaydetti:

''İzmir Üniversitesi eğitimde olduğu gibi sosyal sorumluluk ve sporda da başarı için kollarını sıvadı. İzmir Üniversitesi yakında Karşıyaka'da açılacak Medical Park Hastanesi'nin yanına kurulacak İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi'yle Karşıyaka'nın Üniversitesi olacak. Böylelikle basketbol şehri Karşıyaka ilk üniversitesine kavuşacak. İlkleri başaran İzmir Üniversitesi, Medical Park'tan da alınacak destek ile basketbola daha büyük yatırım yapabilir. Altyapımızı da İzmir'in en köklü eğitim kuruluşu olan Özel Fatih Koleji İlköğretim Okulu Fen ve Anadolu Liselerinden oluşturacağız. Bu konuda da genel müdür Ali Rıza Doğanata büyük destek veriyor.''

Banvit'in İzmir'de tesisleri bulunduğunu, kendilerine çeşitli öneriler sunacaklarını belirten Erboy, Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç'ı arayarak, randevu talep edeceğini bildirdi.

İzmir Üniversitesinden Serkan Çınarlı da İzmir Üniversitesi Bostanlıspor'un Beko Basketbol Ligi'nde oynamasından onur duyacaklarını, bu konuda Avni Erboy'a yetki verdiklerini kaydederek, ''Şartlar uyarsa neden olmasın'' dedi.

Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç daha önce Darüşşafaka, İTÜ, Konya Selçuk Üniversitesi, Gaziantep ve Bornova belediyelerinin, Genç Banvitliler'i satın alarak, BEKO Basketbol Ligi'nde mücadele vermek istediklerini açıklamıştı.
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ