Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Barkley: "Joel Embiid, MVP tartışmalarında yer alabilir"

Hall of Fame oyuncu Charles Barkley, Philadelphia 76ers'ın yıldızı Joel Embiid'in 2019-20 sezonunda En Değerli Oyuncu ödülü tartışmalarına girebileceğine inanıyor.

Haber; Sporx.com
Charles Barkley, Joel Embiid'in MVP tartışmalarında olmasını bekliyor.

Hall of Fame oyuncu Charles Barkley, Philadelphia 76ers'ın yıldızı Joel Embiid'in 2019-20 sezonunda En Değerli Oyuncu ödülü tartışmalarına girebileceğine inanıyor.

Eski bir Sixer olan Barkley, bugünkü Sixers yıldızlarına eleştirilerinde normal sezonda ve playofflarda daha da sertleşmesine rağmen, halen bir parçasının kendilerini desteklediğini itiraf etti:

"Ben büyük bir Ben Simmons hayranıyım. Ve onun Magic Johnson ve Michael Jordan gibi gitmesini istiyorum. Oyununa çalışmaya devam etsin, çok iyi bir şutör olsun, çünkü şutuna çalışmaya devam ederse, şimdiye kadarki en iyi oyunculardan biri olacak. Joel'in MVP tartışmalarında olmasını bekliyorum. Sanırım kondisyonunun beklendiği kadar iyi olmadığını söylediğim için bana kızmıştı, ki değildi. Ona dikkat etmeye çalıştıklarını biliyorum, çünkü sakatlanmaya yatkın. Bu yüzden yüzmenin onun için harika olacağını düşünüyorum."

"ASIL ADAM OLDUĞUNUZDA BU İŞLER BÖYLE OLUYOR"


Barkley, Embiid'in önceki sezonun playofflarında Raptors'a kaybettiği 7. maçın kendisinde bir değişikliğe yol açacağını düşünüyor:

"Joel 7. maçtan sonra ağlıyordu ve böylece anladım. Hepimiz böyle maçlardan sonra ağlıyoruz, o yüzden şimdi, 'Daha iyi olmalıyım.' demeli. Harika bir oyuncuysanız ve her zaman kazanmıyorsanız, bu zor oluyor. Asıl adam olmakla ilgili bir şey de, tüm takdiri de alırsın, ama suçlanan da sen olursun. Bugün arkadaşlarımla konuştuğumda da söylüyorum. Doğru ya da yanlış olmakla alakası yok, bu işler böyle. Ben şahsi olarak almam. Bilirsin, aynada kendinize bakıp 'Elimden gelenin en iyisini yapacağım ve tüm yapabileceğim budur.' demelisiniz."