265 sporcunun katıldığı satranç turnuvası başladı!

Afyonkarahisar'da 265 sporcunun katıldığı satranç turnuvası başladı.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
265 sporcunun katıldığı satranç turnuvası başladı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Kasım 2022 16:04
Afyonkarahisar Valiliği, Yeşilay Derneği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonunun destekleriyle düzenlenen ödüllü satranç turnuvası başladı.

Veysel Eroğlu Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvanın açılışında konuşan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı ve Yeşilay Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Nurullah Kaya, dernek olarak insanları bağımlılıktan korumak adına tarihsel bir misyon içerisinde mücadele verdiklerini söyledi.

Kaya, dernek bünyesinde kurdukları Yeşilay Spor Kulübünün çalışmalarına başladığını belirterek, "Ödüllü olarak planladığımız satranç turnuvasına çeşitli yaş kategorilerinde 20 ilden 265 sporcu kayıt yaptırdı. Ben katılan sporcularımıza başarılar diliyorum. Ödüllü turnuvalarımızı Afyonkarahisar'da devam ettirme kararlılığı içindeyiz. Bu anlamda bize destek veren tüm büyüklerimize, sponsor firmalarımıza, valilik ve belediyeye çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de "Değerli veliler çocuklarınızı satranca yönlendirdiğiniz için tebrik ediyorum. Satranç aynı zamanda bir zihin sporu, bir spor dalı. Sporculara başarılar diliyorum." dedi.

Konuşmaların ardından çekilen kuraların ardından, sporcular yerlerini alarak müsabakalara başladı.

İsviçre usulü yapılacak karşılaşmalarda eleme olmayacağı, yenilenin oynamaya devam edeceği ve turnuvanın yarın yapılacak final maçlarıyla sona ereceği duyuruldu.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
SPORX ÖNERİYOR
www.hazirol.gov.tr adresinde yayımlanmakta olan ve toplumda afet farkındalığını artırmayı amaçlayan eğitim videolarına da AFAD Acil mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ