Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Wade: "Alanlar üzerinden oynamayı, Kobe'den öğrendim!"

Eski Miami Heat süperstarı Dwyane Wade, efsane oyuncu Kobe Bryant'tan aldığı değerli bir basketbol dersini paylaştı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski Miami Heat süperstarı Dwyane Wade, efsane oyuncu Kobe Bryant'tan aldığı değerli bir basketbol dersini paylaştı.

Uproxx'tan Roby Kalland ile yakın zamanda yaptığı bir sohbette Wade, detaylara girerek Kobe'den sahadaki yerlerini seçmeyi nasıl öğrendiğini anlattı:

"Çok tuhaftır, çünkü böyle oynamayı Kobe'den öğrenmiştim. Kobe alanlar üzerine oynardı.

Sevdiği belli bir noktaya giderse, oradan garanti şut isabeti bulacağını bilirdi. Ve çembere hiç bakmazdı. O noktaya bakardı sadece. Oraya gidebilirse, şutu sokacağını bilirdi.

Manyakça bir şeydi. Bunu ondan öğrenmiştim. Açılar ve belli noktalar üzerinden oynuyordu ve ben de o şekilde oynamaya başlamıştım."