Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Silver, "ayartmaya" karşı savaşmaya devam ediyor

NBA başkanı Adam Silver, bu haftaki Yönetim Kurulu toplantısında "ayartmaya" karşı yeni bir öneri sunacak.

Haber; Sporx.com
NBA başkanı Adam Silver, bu haftaki Yönetim Kurulu toplantısında "ayartmaya" karşı yeni bir öneri sunacak.

Ayartmaya ilişkin mevcut kuralları uygulamak amacıyla, lig, beş takımın rakip ön ofisler ve oyuncu temsilcilerle olan iletişimlerinin yıllık olarak rastgele denetlenip onaylanıp onaylanmayacağına karar verebilir.

Takım sahipleri, NBA'in oyun alanını seviyelendirmesine yardım etmek istiyor. NBA, yeni tedbiri onaylamak için 23 "evet" oyu almalı.

Takımlar ve lig yetkilileri, mahremiyet ve icraat özellikleri ile ilgili soruları ele alacak.

"TELEFONUMA BAKMA HAKKI BENCE YOK"

Silver, kısa mesajları ve diğer iletişim türlerini gözden geçirme de dahil olmak üzere ayartma iddialarını inceleme yetkisine zaten sahip.

Bir genel menajer, ESPN'e yaptığı açıklamada, "Telefonuma bakkma hakkının olması gerektiğini düşünmüyorum. Takımımın sahibinin hayır oyu vermesini diliyorum, ama şüpheliyim. Kendini sadece araştırma yapmak için bir hedef haline getireceksin." ifadelerini kullandı.

Bazı yöneticiler ve acentelerin, kendilerini elektronik iletişimin dışında bırakmayı planladıkları da iddialar arasında.