Pogba'dan Fransa Milli Takımı açıklaması!

Paul Pogba, Fransa Milli Takımı'nı bıraktığı yönünde çıkan haberler hakkında bir açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Pogba'dan Fransa Milli Takımı açıklaması!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ekim 2020 14:06
Fransız futbolcu Paul Pogba'nın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı açıklamaları üzerine milli takımı bıraktığı iddia edilmişti ancak Pogba'dan jet bir açıklama geldi.

Pogba, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, The Sun Gazetesi'nde yer alan haberin gerçek dışı olduğunu duyurdu ve Fransa Milli Takımı'nda oynamaya devam edeceğini ifade etti.

BİR ADIM GERİDEN;

The Sun gazetesinin Orta Doğu kaynaklı iddiasına göre İngiltere ekibi Manchester United'ın 27 yaşındaki orta saha oyuncusu Pogba, Macron'un İslam karşıtı tutumuna tepki olarak Fransa Milli Takımı kariyerini sonlandırma kararı almıştı.

Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Fransa hükümeti İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunmuş, Macron ise cinayeti "İslami terör" olarak nitelemişti.

Montpellier ve Toulouse kentlerinde öğretmeni "anmak için" resmi binaların duvarlarına Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içerikli karikatürleri yansıtılmıştı. Macron açıklamasında, Hazreti Muhammed'e yönelik karikatürleri yayınlamaktan vazgeçmeyeceklerini söylemişti.

Daha önce yaptığı bir açıklamada ise İslam'ı "bugün dünyanın her yerinde krizde olan bir din" şeklinde niteleyen Macron'un "İslam'ın yapılandırılması gerektiğine" dair ifadeleri, tüm dünyadaki Müslümanların tepkisini çekmişti.

Tümü
TÜMÜ