Mourinho: "Manchester United defteri kapandı"

Totttenham Menajeri Jose Mourinho, Manchester United maçı öncesinde konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Mourinho: 'Manchester United defteri kapandı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Aralık 2019 17:04
Totttenham Menajeri Jose Mourinho, Manchester United ile İngiltere Premier Lig'in 14. haftasında oynayacakları dev maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Maç için konuşan Mourinho, "Manchester United defteri benim için kapandı. Kulüpten ayrıldım, yaşananları hazmetmek için zamanımı kullandım ve kendimi bir sonraki rekabet için hazırladım. Dürüst olmak gerekirse, United benim tecrübe kitabıma girdi, tarih kitabıma da girdi" ifadelerini kullandı.

Manchester United ile ilgili görüşleri sorulan tecrübeli hoca, "United'ın şu andaki durumunu analiz etmek bana düşmez, ben onları bir rakip olarak inceliyorum. Onları nasıl yenebiliriz, onlar bizi nasıl yenebilir, benim için önemli olanlar bunlar" diye konuştu.

"MANCHESTER TARAFTARI BENİ İYİ KARŞILADI"

Manchester United taraftarlarının kendisini sevdiğini vurgulayan Portekizli hoca, "Büyük maçları oynamayı seviyorum, en iyi takımlara karşı oynamayı seviyorum. Tekrar eskiden mutlu olduğum bir yere gideceğim. Manchester United taraftarlarıyla çok iyi ilişkim var. Oraya yorumcu olarak gittim ve çok güzel karşılandım. Bu sefer başka bir takımın teknik direktörü olarak giderek Manchester United'ı yenmeye çalışacağım. Onlar benim istediğimin tam tersini istiyor" dedi.

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Eriksen, Alderweireld ve Vertonghen ile ilgili görüşleri sorulan Mourinho, "Bireysel konuları tartışmayacağım. Eğer size onlarla ilgili başkanla konuşmadığımı söylersem yalan söylemiş olurum. Evet, Levy ile o konuları konuşuyoruz. Aynı zamanda oyuncularla da konuşuyoruz. Her detayı anlamaya çalışıyorum. Onlar harika profesyoneller, kulübü ve onlardan ne istediğimizi anlıyorlar. 3'ü de kontrat durumunu unutarak oynamaya hazır. En önemlisi de bu" cevabını verdi.Tümü
TÜMÜ