Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Morey: "İki MVP aynı takımda olursa, şampiyonluk gelir"

Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey, iki eski lig MVP'si Russell Westbrook ve James Harden'ın, takımı şampiyonaya götürebileceğinden emin.

Haber; Sporx.com
Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey, iki eski lig MVP'si Russell Westbrook ve James Harden'ın, takımı şampiyonaya götürebileceğinden emin.

Morey, yakın tarihten bazı gerçekleri ön plana çıkardı ve iki MVP'nin aynı takımdayken, her zaman şampiyonluğu kazandıklarını belirtti.

Morey, Golden State Warriors formasını giyerken arka arkaya üç kez NBA Finallerine yükselen ve iki kez kazanan Kevin Durant ve Stephen Curry'ye atıfta bulundu:

"İki yakın dönemde MVP olmuş oyuncuya sahibiz. İki MVP'nin üç yıllık bir sürede aynı takımda olması durumu, NBA tarihinde sadece dört kez oldu. O takımlar da her zaman şampiyonluğu kazandı. Göreceğiz. Bizim için işe yarayıp yaramadığını göreceğiz."

Morey'nin iddiaları, Westbrook-Harden ikilisinin takımda başarılı olup olmayacağına dair endişelenenleri az da olsa rahatlatmışa benziyor.