Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Michael Porter Jr., Nuggets için "dokunulmaz"

Denver Nuggets forveti Michael Porter Jr.'ın, takas görüşmelerinde "dokunulmaz" olduğu açıklandı.

Haber; Sporx.com
Denver Nuggets forveti Michael Porter Jr.'ın, takas görüşmelerinde "dokunulmaz" olduğu açıklandı.

Nuggets, Batı Konferansında dördüncü sırada yer almalarını sağlayan 17-8'lik bir seriyle, sezona iyi bir başlangıç yaptı. Ancak, onları korkutan şey, Porter Jr gibi genç oyuncuların varlığı.

Genç oyuncu, sırtındaki sorunu düzeltmek için ameliyat geçirdiği için geçen yıl, oynamamıştı. O zamandan beri 16 maçta forma giyen Porter Jr., çaylak sezonu için iyi rakamlar yakaladı. Nuggets'ın bu kadar erken zamanda potansiyeli üzerinde yaptığı planlamada, sınırlı zaman içerisinde gösterdiği örnek yeterince iyiydi.

Real GM, ekibin yakın bir gelecekte Porter'ı herhangi bir anlaşmaya dahil etmeyi planlamadığını bildirdi. ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin açıkladığı ayrıntıları aktardılar. 2018'de draft edilen çaylak, antrenmanlarda yeterince şey göstermişti ve sınırlı oyun süresi boyunca, Nuggets'ı ön ofisinin ona güvenmesini sağlamıştı.

Şimdi gece başına ortalama oynadığı 9 dakikada 5.0 sayı, 3.0 ribaund ve neredeyse 1.0 asist rakamlarını yakalıyor. Bununla birlikte, 36 dakika istatistikleri dikkat çeken Porter Jr., bu hesaplamada gecede 19.0 sayı, 11.0 ribaund ve 2.0 asistle oynuyor. Missouri'de geçirdiği bir yıl boyunca kendini bekleten potansiyeline ulaştığı zaman, Denver hücumu için kolayca bir ilk beş oyuncusu olması bekleniyor.