Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron'dan itfaiye ekiplerine taco güzelliği!

Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, ailesi ile Pazartesi günü Getty bölgesindeki yangından ötürü, Brentwood'daki evlerinden tahliye edilmeleri ve kalacak bir otel bulmaları durumunu anlattı.

Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, ailesi ile Pazartesi günü Getty bölgesindeki yangından ötürü, Brentwood'daki evlerinden tahliye edilmeleri ve kalacak bir otel bulmaları durumunu anlattı.

Mandeville Kanyonu'ndaki 600 dönümden fazla alanı kaplayan yangın, bir düzineden fazla yapıya zarar vermiş ve tahrip etmişti.

James, yangınla ilgili ilk haberi Pazar gecesi saat 01:30'da aldığını ve 15 dakika sonra da bir tahliye bildirisi aldığını söyledi. Evinin çatısından, uzakta, yangının giderek fazlalaştığını görebildiğini ekledi.

ŞİMDİ OTELDE KALIYORLAR

LeBron, evden ayrılmadan sadece kredi kartını ve pasaportunu almayı düşündüğünü belirtti:

"Nihayet saat 2'den sonra evden çıktık ve gece 4 civarında da güvende olabileceğimiz bir yere gittik. Uyuyamadık. En sonunda sabah 6, 6:15 gibi uyuyabildik. Çılgıncaydı."

"Üç otel tamamen doluydu ve dördüncü bulduğumuz bizi alabildi."

James, Lakers'ın antrenman tesisine gitmeden önce Pazartesi günü yaklaşık iki saat uyuduğunu söyledi.

"Şu anda bölgemiz hala tahliye sürecinin altında, bu yüzden şu anda bir oteldeyiz. Bu yüzden girmemize uygun olabilmesi için bekliyoruz ve yüzde 100 izin gelene kadar geri dönmeyeceğiz. Neyse ki evimiz şu an hala ayakta duruyor, ama henüz izin gelmezdi. Ancak tüm ihtiyati tedbirleri bir aile ve bir topluluk olarak alıyoruz. Brentwood'daki ve civardaki herkesin şu an için oradan uzak durduğunu umuyorum."

İTFAİYE EKİPLERİNE BÜYÜK TAKDİR SUNDU


James, ateşi hafifletmeye çalışmak için 24 saat çalışan ilk itfaiye ekiplerine - 1.000'den fazla kişi - takdirlerini sundu:

"İlk gelenlere duyduğum takdir ve sadakatim, her şeyden önce, bu insanlar yaptıklarıyla ve bu süre zarfındaki cesaretleriyle inanılmazlar. Ve böyle bir durumla uğraşırken, işlerin muhtemelen olabileceğinden çok daha kötü olmamasının sebebi onlar. Bu yüzden, yaptıkları ve şu an olanlara olan bağlılıkları inanılmaz bir iş."

"ONLARI TAKDİR ETMEDEN OLMAZ"


James, ana kamptaki ilk katılımcılara öğle yemeği için bir taco kamyonu ayarladığını belirtti:

"Aldığınız her iş için kesinlikle çok fazla cesaret, bağlılık ve fedakarlık yapmanız gerekir, ancak çağrıldığınız zaman hayatınızın risk altında olduğunda, bu, bulunmanız gereken farklı bir düşünce şeklidir. Bu yüzden kesinlikle farkedilmeden ve takdir edilmeden olmaz."

Grizzlies maçı için ise, LeBron, uyku eksikliğinin sezonun dördüncü maçına hazırlanma sürecini etkilediğini söyledi:

"Vücudunuz kesinlikle biraz raydan çıkıyor. Uyku ve maça hazırlanma konusunda gerçek bir uyku döngüsü içindeyim. Biraz dengesi bozuldu. Dün gece olabildiği kadar dinlenmeye çalıştım ve maç öncesinde de biraz daha dinlenmek için kestirmiştim."