Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Kerr'den Kaliforniya'da legalleşen marijuana'ya destek

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Kaliforniya'nın zevk için marijuana kullanımını ve satışını yasallaştırması durumunun yanlısı olduğunu ve destek çıktığını belirtti.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Kaliforniya'nın zevk için marijuana kullanımını ve satışını yasallaştırması durumunun yanlısı olduğunu ve destek çıktığını belirtti.

Kerr, bir süredir NBA'in kenevirin tıbbi amaçlarla kullanımına izin vermesi adına bir nevi avukatlık yapıyordu.

Kerr, bu durumla ilgili "Bunun destekçisiyim. Marijuana'nın bazı reçeteli ilaçlardan çok daha iyi bir opsiyon olduğuna güçlü bir şekilde inanıyorum, ve bunun birçok insana yardımcı olduğunu da biliyorum, ki bu da harika." şeklinde konuştu.

Kerr, Aralık 2016'da aynı konuyla ilgili şunları söylemişti:

"Geçtiğimiz yıl geçirdiğim bel ameliyatımın iyileşme sürecinde yaşadığım sıkıntılı dönem ve ağrılar ile, birçok araştırma yapmam gerekiyordu. Vicodin, Oxycontin, Percocet gibi reçeteli ilaçlar NFL oyuncularına veriliyor. Bunlar berbat şeyler. Tehlikeliler. Bağımlılık yapma riski, ileride sebep olacakları ve uzun vadede sağlık riskleri var. Gerçekten önemli olan asıl konu, oyuncular için en iyisini nasıl yapacağımız. Ama bunun ülke genelinde bir konu olduğunu anlıyorum. NFL'de de, NBA'de de bu bir iş. Yani müşterilerinizin oyuncuları 'Hepsi keş' diye değerlendirmesini istemezsiniz. Ama bana göre, tıbbi marihuana spor liglerinde izin verilmesi sadece bir zaman meselesi. Çünkü eğitim, algıyı boğacaktır."


7/24 NBA TÜRKİYE