Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Bu sezon Klay'in dönmesini beklemiyorum"

Golden State Warriors'ın başantrenörü Steve Kerr, Klay Thompson'ı bu sezon boyunca görmeyi beklemediğini açıkladı.

Golden State Warriors'ın başantrenörü Steve Kerr, Klay Thompson'ı bu sezon boyunca görmeyi beklemediğini açıkladı.

Kerr, yaptığı bir röportajda "Bu yıl oynaması pek olası değil. Yani bunu anlamamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Klay'in, NBA Finalleri'nin 6'ncı maçında Toronto Raptors'a karşı geçirdiği çapraz bağ sakatlığının sonrasında, All-Star arasından sonra geri dönmesi bekleniyordu. Thompson, Temmuz ayına kadar ameliyat olmamıştı ve bu da başlangıçta düşünülen iyileşme zaman çizelgesini beklenenden biraz daha fazla itmişti.

Benzer sakatlığa maruz kalan oyuncular arasında olan Atlanta Hawks oyuncusu Jabari Parker neredeyse bir yıl kaçırırken, Chicago Bulls guardı Zach LaVine de 11 ay tekrar forma giyememişti.

"BENİM DÖNMEM DE 1 SENE SÜRDÜ"

Kerr de, Arizona'da kolejdeyken aynı sakatlığı geçirdiğini açıkladı ve Thompson'ın yukarıda belirtilen oyuncularla aynı zaman çizgisinde dönebileceğine inandığını anlattı:

"Gerçekçi olarak bakmak zorundasınız. Üniversitede bir çapraz bağ yırtılması geçirdim ve bir sezonu kaçırmıştım. Genel olarak, bir basketbol oyuncusu için bir çapraz bağ sakatlığı tam bir yıl iyileşme süresi gerektirir ve Klay için tam bir yılsa, bu da bu sezonu iptal eder. Rehabilitasyonun kusursuz ilerlemesi ve doktorların oynayabileceğini söylemeleri ihtimali için kapıyı açık bıraktık. Fakat gerçek şu ki, 1 Nisan'da dokuzuncu ayına girmiş olacak. Biz genç adamlarımızı, bu rolü onun arkasında doldurmaya hazırlamak zorundayız ve geri döndüğü zaman, ne zaman olursa olsun, umarım bu genç adamlar gelişmiş olur ve rotasyonda gerçekten bir playoff takımına katkıda bulunmaya hazır olurlar, böylece daha iyi olabiliriz."