Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kawhi: "Belli anlardan korkmuyorum, zevk alıyorum"

Toronto Raptors'ın dün gece Doğu Konferansı finallerinin 5. maçında Milwaukee Bucks'a karşı 105-99 galibiyet kazanması ve NBA Finallerine katılmasına 1 maç uzak olması sonrası, koç Nick Nurse, Kawhi Leonard ve Kyle Lowry basına konuştu.

Toronto Raptors'ın dün gece Doğu Konferansı finallerinin 5. maçında Milwaukee Bucks'a karşı 105-99 galibiyet kazanması ve NBA Finallerine katılmasına 1 maç uzak olması sonrası, koç Nick Nurse, Kawhi Leonard ve Kyle Lowry basına konuştu.

"TAKIMCA HEP SAKİNİZ, MANTIKLIYIZ"

Nurse'e, takımın bu seriyi 0-2'den çevirmesini sağlayan şeyin ne olduğu soruldu ve cevabı şu oldu:

"Bu pek heyecan verici bir cevap değil, ama antrenman kampının ilk gününden itibaren zor durumlarda bile sakin ve mantıklı kalacağımızı söylüyorduk. Manasız bir sezon öncesi hazırlık maçının etkisi zamanla geçer, ama Golden State'e karşı alınan bir galibiyet de aynı şekilde. San Antonio'ya korkunç bir maç çıkarırsak da, 'kendimize gelelim' deriz."

"Bütün yıl boyunca bunu yaptık. Sakin kaldık. Kawhi [Leonard] bunda yardımcı oldu. Kyle [Lowry] çok daha az duygusal ve büyük bir liderdi. Marc [Gasol], hatta Serge [Ibaka], bu yaşlı adamlar işler kötüye gittiğinde diğer adamları sorgulamıyor. 'Çözelim şunu' diyorlar. Bugün de aynısının olduğunu düşünüyorum."

"O BİZİM SÜPERSTARIMIZ..."

Kawhi, son çeyrekte maç boyunca bulduğu 35 sayının 15'ini attı ve Raptors'ı tekrar galibiyete sürükleyen ana oyuncu oldu.

Lowry, Kawhi için şu ifadeleri kullandı:

"Bu gece oynadığı oyun, büyük sahnede ve deplasmanda oldukça iyi bir oyun. Kawhi Leonard gibi az duygusal adamlardan birine sahibiz, ama olması gerektiği zaman o da duygusal biri. Süperstarımız sakin ve duyarlı kaldığında, biz de öyle oluyoruz. O bizim süperstarımız. Asla çok yükselmez, asla çok düşmez, maç kaçırdığı olur, maçta oynamadığı olur. O oynamadığı zaman da biz işimize bakarız. Sadece çıkıp oynamalıyız."

Nurse, oyuncularının maçlara hazırlık süreçlerindeki kararlılığını da takdir etti:

"Fark ettiğim şey, maçların arasında. Bence hazırlanma konusunda gerçekten akıllılar. Herkes onlara yorgun olduklarını anlatmaya çalışıyor ama onlar hiç oralı değiller. 'Kazanıyoruz. İşe gitmeliyiz' diyorlar. Bu harika bir takım. Onları yenmek için aşırı efor gösterdik."

"ANLARDAN KORKMUYORUM"

Kawhi'ın açıklamaları ise şu şekildeydi:

"Maç boyunca istikrarlı bir kafa yapısıyla devam etmeye çalıştım. Yine maç boyunca, savunmayı okumaya ve neyin işe yaradığını görmeye çalıştım. Belli anlardan korkmuyorum, zevk alıyorum. Yaz boyunca çalışmamızın sebebi buydu. Sanırım yalnızca çıkıp şut atmamız gerekiyor. Benim yapmaya çalıştığım bu, sevdiğim noktalara gitmek ve takımın kazanmasına yardım etmek. Ya benim sayı atmamla, ya da takım arkadaşlarıma güzel pozisyonlar yaratmakla. Bu, yalnızca benim sayı atmamla da ilgili değil, takımca agresif olmamızla ilgili. Hiçbir şeyden çekinmeyerek..."