"İtalya'da bir Çin hayatı yaşıyoruz"

Futbol hayatını Bologna'da sürdüren eski Beşiktaşlı Gary Medel, koronavirüs ile ilgili yaşadıklarını anlattı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Abone Ol
'İtalya'da bir Çin hayatı yaşıyoruz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Nisan 2020 02:50
Serie A ekiplerinden Bologna forması giyen Gary Medel, koronavirüs sürecinde İtalya'da yaşadıklarını anlattı.

Bir dönem Beşiktaş forması giyen Gary Medel, ailesiyle birlikte koronavirüs sürecinde ailesiyle birlikte yaşadığı karantina hayatını anlattı. Ailesiyle günlerce sokağa çıkamadıklarını ve eve hapsolduklarını belirten Medel, "Burada durumlar hala karışık. Sürecin ilk başlarında İtalya'da bir Çin hayatı yaşıyormuşum gibi hissediyordum. Ancak daha sonraki haftalarda yüzlerce ölüm oldu. Bu virüs daha önce Avrupa ya da Asya'da olan hiçbir şeye benzemiyor. Bu insanların sandığından daha ciddi bir şey." ifadelerini kullandı.

Bu süreçte eşine duacı olduğunu söyleyen Şilili oyuncu, "Neyse ki eşim bu tarz konularda çok dikkatlidir. Virüsün Çin'den diğer ülkelere yayılmaya başladığını öğrendiğinde evin neredeyse tüm alışverişini yapmıştı. Kendimizi onun sayesinde hazırladık. Süpermarkete gittiğimizde eldivenlerimiz, maskelerimizle birlikte tamamen tedarikli gidiyoruz." açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması giyen 32 yaşındaki Gary Medel, sezon başında 2 milyon euro bonservis ücretiyle İtalya Serie A ekiplerinden Bologna'ya transfer olmuştu.


Tümü
TÜMÜ