İşte PSG'nin 300 milyon euroluk yeni projesi

Katarlı yatırımcılarla önemli projelere imza atan PSG devamlılık sağlamak ve projeyi bir adım ileri taşımak için kulübe yeni tesisler kazandırıyor.

Haber; Sporx.com dış haberler
İşte PSG'nin 300 milyon euroluk yeni projesi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Ağustos 2019 21:02
Paris yakınında bir bölge olan Poissy'nin Belediye Başkanı Karl Olive, PSG'nin yeni tesisleri hakkında açıklamalarda bulundu. 
 
Küçük yaştan beri PSG taraftarı olduğunu belirten Olive, "Paris'in yeni antrenman tesisinin projesi aslında yıllar önce ortaya konmuş bir plandı fakat Katarlı yatırımcıların gelmesinin ardından ciddi anlamda hızlandı ve gerçekleşmeye yaklaştı. Proje için çok yakından çalışıyoruz ve PSG'nin bu bölgede kalması için elimizden geleni yapıyoruz." dedi. 
 
MALİYETİ 300 MİLYON EURO
 
2022 yılında tam fonksiyonel olarak çalışması beklenen tesisler için bakanlığın desteğinin çok kritik olduğunu belirtti ve ciddi istihdam sağlaması beklenen proje hakkında, "Uzun vadede minimum 400 kişiyi istihdam edecek projenin maliyeti 250-300 milyon euro civarında olması bekleniyor ve %100 özel sermaye tarafından finanse ediliyor." ifadelerini kullandı. 
 
Paris'in 2022'de açılması beklenen tesisinin son teknolojilerle donatılıp en üst düzeyde oyuncuların antrenmanı ve genç oyuncuların yetiştirilmesi için örnek bir yatırım olacağı belirtildi. 
Tümü
TÜMÜ