Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

George, Kawhi ile neden yuhalandıklarını anlattı!

LA Clippers süperstarı Paul George, kendisinin Indiana'da, takım arkadaşı Kawhi Leonard'ın da San Antonio'da yuhalanmalarının sebebini anlattı.

LA Clippers süperstarı Paul George, kendisinin Indiana'da, takım arkadaşı Kawhi Leonard'ın da San Antonio'da yuhalanmalarının sebebini anlattı.

George, Indiana'da Indiana Pacers'a karşı oynadığı üç maçta da yoğun bir yuhalamayla karşılaşmıştı. Aynı durum, San Antonio'da ziyaretçi olarak oynadığı iki maçta takım arkadaşı Kawhi Leonard için de geçerliydi.

Indiana, George 2018'de serbest bir oyuncu olacağı zaman, onlarla yeniden anlaşmayacağını söyledikten sonra yıldız oyuncuyu 2017 yazında Oklahoma City Thunder'a takaslamıştı.

Leonard ise, 2018 yazında, bir kuadriseps sakatlığından dolayı 2017-18 sezonunda sadece dokuz maç oynadıktan sonra bir takas talebinde bulunmuştu. Yeni Clippers yıldızı, San Antonio'nun sakatlığını yönetme şeklinden memnun olmamıştı ve kariyerini başka bir yerde sürdürmeye karar vermişti.

"SPOR BÖYLE BİR ŞEY, BU İŞLER BÖYLE"

Leonard, Çarşamba gecesi Toronto'da sıcak bir karşılama alırken, George, sırasıyla neden Indiana ve San Antonio'ya geri döndüklerinde, Leonard ile neden her zaman yuhalanacakları hakkında konuştu:

"Birkaç hafta önce San Antonio'daydık ve Kawhi da benim aldığım tepkinin aynısını aldı. Yani temelde, işler istedikleri gibi gitmediğinde, bize kötü adamlar gibi bakıyorlar. Ve bir oyuncu nereye gitmek istediğini belirttiğinde, bununla ilgili oluşturulan hikayeler de etkili oluyor."

"Küçük bir pazarda ve küçük kasabalarda bunu anlıyorsunuz. Özellikle benim gibi bir oyuncuyla. Beni orada yetişmiş olarak görüyorlar. Onları somutlaştırıyorum. Orada büyüyorum. Onlardan biri oluyorum. Ve yine, küçük bir pazarda, oyuncularının ayrıldığını gördüklerinde, bir kin söz konusu oluyor. Doğrusu, bence bu olay tamamen bu şekilde. Ama bu işler böyledir. Bu hikaye asla eskimez. Bu tür hikayelerden nefret etmeye, yuhalamaya, kızmaya ya da öfkeli olmaya devam edecekler. Sporun bir parçası bu. İnsanların bu konuda ne hissettiğini hiçbir şey değiştirmez."

Hem George hem de Leonard, geçmişi geride bırakmaya hazır ve Clippers'ı ilk şampiyonluklarına ulaştırmaya istekliler.

Clippers, sezonda 19-7 serisinde. Batı Konferansı'nın en iyi ikinci serisine sahipler ve 22-3 serisindeki Los Angeles Lakers'ın arkasındalar.