X

Beşiktaş'ın önerisi Atletico'yu şaşırttı

Spor Toto Süper Lig'de gösterdiği performansla beklentilerin ötesine geçen Beşiktaş, bonservisinin diğer yarısına sahip olan Julio Alves için ilginç bir öneride bulundu.

Haber; Milliyet
Abone Ol
Beşiktaş'ın önerisi Atletico'yu şaşırttı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Mart 2013 08:41
Beşiktaş’ın geçen sezon başında, Atletico Madrid’ten bonservisinin yüzde ellisini aldığı Julio Alves’in borcu için yönetim uzlaşma zemini arıyor ama İspanyollar, Kartal’ın UEFA’ya gidiş biletini koz olarak kullanıyor. Ancak siyah-beyazlılar da işi sonuna kadar götürmeye kararlı görünüyor.

Alacağı konusunda talepte bulunan Atletico Yönetimi, siyah-beyazlıların olumsuz tavrı karşısında FIFA’nın yolunu tutmuştu. Beşiktaş ise istenileni bir türlü veremeyen Alves’i geri vererek, sözleşme koşullarından kurtulmak için çalışıyor. Bonservis haklarının tamamını Atletico Madrid’e bırakma konusunda öneride bulunan ve İspanyolların ödeme çağrısına olumsuz yanıt veren Beşiktaş, FIFA’nın vereceği karara göre yolunu belirleyecek.

Ferrari konusunda İsviçre Federal Mahkemesi’nden gelecek son sonucu bekleyen Kartal’ın Alves konusunda önünde uzun bir yol bulunuyor. Taraflar önce FIFA’da kurulların vereceği karara bakacak, ardından da gerekirse Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne gidilebilecek. Buradan çıkan sonucun ardından borç kaldırılabilecek ya da kesinlik kazanacak. Bundan dolayı Atletico Madrid’in UEFA Kulüp Lisansı ile tehdit edebilmesi zor görünüyor.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ