Fatih Terim ve transferler

- GÖRÜNTÜLÜ - Galatasaray'ın yeni başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Fatih Terim ve transferler
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Mayıs 2011 16:47
Galatasaray'ın başkanı Ünal Aysal, Kanaltürk ekranlarına çıkarak Serhat Ulueren'in sorularını yanıtladı. Kısa bir süre öncesine kadar başkanlık ile ilgili herhangi bir fikrinin olmadığını belirten Aysal, "6 ay öncesine kadar böyle bir kararım yoktu ancak üyelerden gelen talepler ve etrafımda oluşan birlik, beraberlik beni aday olmaya itti" dedi.

Yönetim kurulu listesinde yer alan herhangi bir ismin futbolun başında olmayacağını ve bu görevi profesyonellerin yöneteceğini belirten Aysal, "Yönetim kurulundaki dağılımımızı önümüzdeki günlerde belirleyeceğiz. Bu tarih de 23 Mayıs olacak. Ben betondan, inşaattan ya da futboldan anlamam ama işletmeden, ekonomiden iyi anlarım. Kararlarımı kalbimle değil, mantığımla; kafamla karar vermek durumundayım. Özhan Canaydın, Lucescu'yu gönderip Terim'i getirirken mantığından çok kalbiyle hareket etti." dedi.

Fatih Terim ile şu ana kadar hiçbir görüşmesinin olmadığını dile getiren Aysal, "Galatasaray'ın teknik direktörü bu hafta belli olacak. Sanıyorum 23 Mayıs'tan sonra yeni teknik direktörümüzü açıklayacağız. Martin Jol ile de bir görüşmem olmadı. Martin Jol ile arkadaşlarım görüşmüş olabilir. Bu isim Gerets de olabilir. Çeşitli adaylar var ve bu adayları şu anda süzgeçten geçiriyoruz. Bizim bir prensibimiz var. Öncelikle yerli ya da yabancı olacağı konusunda karar vereceğiz. Ondan sonra adaylar ile görüşmelere başlayacağız. Yerli teknik adam olursa Fatih Terim ile de bir görüşmemiz olacak. Terim de bizim önceliklerimizden biri" ifadelerini kullandı.

ELMANDER VE KALLSTROM


Yapılacak olan transferler hakkında da açıklamalarda bulunan Ünal Aysal, "4-5 yabancı transfer ve bazı yerli transferler düşünüyoruz. Johan Elmander ve Kim Kallström'ü istiyoruz. Girişimlerimiz var. Kewell'ı çok sempatik buluyorum ancak geçmişe bakıp karar vermemek lazım. Şampiyonluk yarışı hakkında da konuşmak gerekirse, bence sahte bir tavır takınmaya gerek yok. Trabzonspor'un şampiyon olmasını istiyorum." şeklinde konuştu. KANALTÜRK'E ELEŞTİRİ


Galatasaray TV'nin şifresiz olacağını da sözlerine ekleyen Ünal Aysal'ın, Kanaltürk ekranlarında canlı yayında olmasına rağmen Kanaltürk ve Serhat Ulueren hakkında kullandığı eleştirel ifadeler de dikkatlerden kaçmadı.


video


Tümü
TÜMÜ