Erol Bulut: "Birkaç taraftara cevap vermem"

Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, Süper Lig'de kümede kalmayı garantiledikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com ve AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Erol Bulut: 'Birkaç taraftara cevap vermem'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Mayıs 2022 22:46
Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, Yukatel Kayserispor ile 1-1 berabere kaldıkları ve Spor Toto Süper Lig'de gelecek sezon da mücadele etmeyi kesinleştirdikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Erol Bulut, "Sezona baktığımızda aldığımız bir puanla mutlu değiliz. Bulunduğumuz konum, bu takım daha iyisini hak etti. İstediğimiz puanları alamadık. Bu duruma nasıl biz getirdiysek, buradan çıkarmak da bizim görevimiz." sözleriyle konuşmasına başladı.

"BİRKAÇ TARAFTARA CEVAP VERMEM"

Taraftar tepkilerine değinen Gaziantep'in hocası, "Taraftar tabii ki tepki gösterecek. Taraftardan daha farklı bir şey beklerdim, takımın yanında olmalarını beklerdim maçta. Bize tepki gösterebilir, bizim yaşadığımız şeyler bunlar. Birkaç taraftarın bağırmasına tepki vereceğimizi düşünmesinler. Neden bağırdıklarını da biliyorum, oraya gelmeyeceğim. Futbolculara sahip çıksalar daha iyi olurdu" dedi.

"ÇOK ŞEY KONUŞABİLİRİM AMA YERİ DEĞİL"

Genç teknik adam, "Sezon başında 11 transfer yaptık, bazıları olumlu tepki verdi. Her transfer istediğiniz gibi olmuyor maalesef, bizde de öyle oldu. Unutmayalım ki devre arasında bu takım transfer yapmadı. Çok şey konuşabilirim ama yeri değil, kimse gerçekleri bilmiyor. Gerçekleri de burada açıklamak istemiyorum. Oturup her şeyiyle konuşmamız gerekiyor. 2-3 transfer istemiştim, ekonomik durumda dolayı transfer yapamadık. Transferleri yapanların durumlarını görüyoruz. Kayserispor 4-5 transfer yaptı, hemen hemen aynı puandayız. Bazı mesajları vermişimdir." ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

BASIN TOPLANTISI

Bulut, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ortada geçen bir maç olduğunu söyledi.

Her iki takımında pozisyonlara girdiğini belirten Bulut, "Futbolcularımız stresliydi. Ligde kalabilmek ve devam edebilmek adına 1 puana ihtiyacımız vardı. Futbolcular bu tür durumlarda stresli olabiliyor. Sezonun ikinci yarısında istediğiniz futbolu ilk yarıda olduğu gibi ulaşamadık. Sonuçta önümüze bakmamız lazım. İki maçımız daha var." dedi.

İSTİFA SÖZLERİ!

Gazetecilerin, "Taraftarların istifa çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise genç teknik adam, şöyle cevapladı:

"Taraftarlarımızdan takımın yanında olmalarını beklerdim. Her şeyin bir nedeni var. Bazı şeyler boşuna gerçekleşmiyor. Her şeyin de zamanı var. Şu an zamanı değil. Taraftar tabii bağıracak. Mutluluğunu ya da mutsuzluğunu belirtecek ama en azından taraftarımızın takımın yanında olmasını beklerdim. Bize bağırsınlar biz 30 yıldır taraftar tepkisine alışığız. En azından takımın yanında olmasını isterdim. Her şeyin bir nedeni var o nedenlere gelmek istemiyorum ve o nedenleri açıklamak istemiyorum. Önümüzdeki haftalarda konuşup bu konuda çözümü kesinlikle bulacağız."

"TRANSFER YAPILAMADI"

Bir gazetecinin "Devre arasında transfer istediniz mi?" sorusuna Erol Bulut, "Ekonomik şartlar yoktu transfer yapılamadı. Elinizde ne varsa onunla devam etmek zorundasınız. Bunu ben zorla yönetime yükleyemem. Yönetim ne yapacak. Maddi olarak yoksa, yapamazsınız. Futbolcuların ödemeleri için yönetim zaten çaba gösteriyor. Yabancı transferi yapmak istiyorsanız maddi durumunuz el vermeli. Bu net. Futbolcularımıza güvendik ve devam ettik." ifadesini kullandı. 

Tümü
TÜMÜ