Eric Abidal: "Bu kez her şey farklı"

Fransa Milli Takımı'nın efsane oyuncularından Eric Abidal, Fransa - Türkiye maçı öncesi açıklamalarda bulundu

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Eric Abidal: 'Bu kez her şey farklı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ekim 2019 18:28
EURO 2020 Elemeleri kapsamında grubun 8. maçında Fransa ile Türkiye karşı karşıya gelecek. Maç pazartesi akşamı Fransa'nın Paris şehrinde oynanacak.

Bu maç öncesi Fransa'nın efsane futbolcularından Eric Abidal A Spor'a açıklamalarda bulundu.

"TÜRKİYE İÇİN ZOR BİR MAÇ"

Maç hakkında Eric Abidal, "Bence Fransa Türkiye maçı oldukça ilginç bir mücadeleye sahne olucak. Fransa'nın ev sahibi olması sebebiyle Türkiye için zor bir maç olması muhtemel. Ancak biliyorsunuz ki futbolda önceden bazı şeyleri bilmek mümkün olmuyor. Önce maçı oynayıp sonucu görmek gerekiyor." dedi.

"BU KEZ HER ŞEY FARKLI"

"Türkiye'deki maç Fransa için çok zor geçmişti. Ancak ilk maçta ne seviyede konsantre olduklarını bilmiyorum. Bu kez her şey farklı. Türkiye ve Fransa arasındaki yarış sert geçiyor. Fransa ne yapması gerektiğini biliyor. Çok güçleler ve evinde oynayacaklar. Paris'in atmosferi oyuncuları olumlu etkileyecektir"

"GRUPTAN ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

"Sonuca dair bir şey söylemek mümkün değil fakat Fransa kendinden emin. Umarım Fransa Avrupa Şampiyonası'na gider. Türkiye'ninde gruptan çıkacağını düşünüyorum. Grup aşaması kolay değil. Zorlu maçlar oynanıyor. Tüm takımlar turnuvada olmak istiyor. Ben bir Fransız olduğum için önceliğim Fransa, Türkiye'yi ve gruptaki  diğer ülkeleride çok seviyorum"  

Eric Abidal, Fransa milli takımı ile 66 maça çıkarken, gol atmayı başaramadı..Tümü
TÜMÜ