Dünya şampiyonası öncesi "Turkcell Sesi Görenler"e konuk oldu!

Turkcell'in ana sponsorluğundaki Türkiye Görme Engelli Milli Futbol Takımı "Turkcell Sesi Görenler", Dünya Şampiyonası öncesi Riva'da toplandı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Dünya şampiyonası öncesi 'Turkcell Sesi Görenler'e konuk oldu!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Haziran 2018 18:11
Turkcell'in ana sponsorluğundaki Türkiye Görme Engelli Milli Futbol Takımı "Turkcell Sesi Görenler", Dünya Şampiyonası öncesi Riva'da toplandı.

5-18 Haziran tarihlerinde İspanya'nın başkenti Madrid'de gerçekleşecek IBSA-B1 Dünya Şampiyonası'na katılacak olan milliler, 5 Haziran'a kadar Riva'da bulunan TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nde hazırlıklarını sürdürecek. Ay-yıldızlılar, 5 Haziran'da Madrid'e hareket edecek.

Riva'da kampa giren Görme Engelli Milli Futbol Takımı'nın başantrenörü Hasan Yıldırım, antrenör Orçun Toprak ve son Avrupa Şampiyonası'nda gol kralı olan Kahraman Gurbetoğlu ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

"TURKCELL'E DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Desteklerinden dolayı Türkiye Futbol Federaysonu ve Turkcell'e teşekkür eden Görme Engelli Milli Futbol Takımı başantrenörü Hasan Yıldırım, "Takım olarak çok iyi durumdayız ve buraya gelmeyi hak ettik. Geçen yıla oranla bu yıl daha iyi durumdayız, arkadaşlarımız birbirlerine daha fazla alıştı. Kura olarak da iyi bir kura çektiğimizi söyleyebilirim ancak bu saatten sonra kuranın da çok fazla bir önemi yok. Biz kolay bir takım değiliz ve bunu da ispatlamamız lazım. Ana hedefimiz burada şampiyon olarak 2020'de Tokyo'da düzenlenecek paralimpik oyunlara vize almak. Moral olarak iyi durumdayız, çok çalıştık. Bize bu ortamı sağlayan Türkiye Futbol Federasyonu'na, Turkcell'e çok teşekkür ediyoruz. Turkcell ligimizin de sponsoru milli takımımızın da ana sponsoru. Turkcell bize çok büyük bir katkı sağladı. Kendi federasyon başkanımıza da teşekkürlerimizi iletiyoruz. İnşallah bize verilen desteğin karşısını bu şampiyona da veririz. Güçlü bir takımız ve finale kadar gideceğimizi düşünüyorum, finalde de futbol şansının bizim yanımızda olmasını diliyoruz" dedi."DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 5 TAKIMINDAN BİRİYİZ"

Görme Engelli Milli Futbol Takımı'nda forma giyen Kahraman Gurbetoğlu ise, "Dünyanın en güçlü ülkeleri arasında ilk 5'in içerisindeyiz. Brezilya çok güçlü ancak onlar da son dönemde biraz gerileme dönemine girdi. 5 takım da dengeli durumda, ufak tefek farklılıklar olabiliyor. Arjantin, Brezilya, İran, Çin, İspanya da bizimle beraber çok iyi durumda. Takımımızda genç arkadaşlar var, yeni bir takımımız, derinliği olan bir takım değiliz ama kısa süre içerisinde adapte olacağız. 5-10 yıl içerisinde tamamen oturacağız, kolay bir durum değil, süreklilik isteyen bir organizasyondan bahsediyoruz ancak kısa süre içerisinde bu takımı belirli yerlere getirdik. Finale gelince rakibin çok fazla bir önemi yok" ifadelerini kullandı.
"GOL KRALI OLMAM ÖNEMLİ DEĞİL, ŞAMPİYON OLALIM"

Görme Engelli Milli Futbol Takımı'nin golcüsü Hasan Şatay "Dünya Kupası her zaman zordur ancak bu sene kısmen biraz daha kolay bir kura çektik. Her sene daha zor kuralar çekerdik ve bu yüzden de sıkıntı yaşayabilirdik. Kolay diye bir durum yok ama diğer ülkelere göre biraz daha iyi durumdayız. Umarım bu kura şansını da iyi bir şekilde değerlendirip, sonuna kadar gideriz. Öncelikli olarak gruptan lider olarak çıkmak, sonra çeyrek final, yarı final ve final. Finale çıktıktan sonra rakip çok fazla önemli değil, şampiyon olmak istiyoruz. Geçen sene kişisel olarak Avrupa şampiyonasında iyi bir performans sergilemiştim ve gol kralı olmuştum. Bu yıl şampiyon olalım da gol kralı olmasam da olur, gol krallığından daha ziyade şampiyon olmamız çok önemli" şeklinde konuştu.Bizi yine gururlandıracaklarından eminiz

İSMAİL BÜTÜN
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı

Turkcell olarak Türk sporuna olan desteğimiz kapsamında, yaklaşık 10 yıldır engelli sporlarıyla ilgili projelerde yer alıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın spor yoluyla hayata katılmalarına verdiğimiz destek bizim için çok özel. Hem Sesi Görenler Milli Takımımızın hem de Ampute Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonluğuna erişmesi, toplumda bilincin artmasına katkı sağladı. Şimdi de Sesi Görenler Milli Takımımızın 2018 Dünya Şampiyonası'nda ay-yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Şampiyonluklarıyla Türk sporuna değer katan milli oyuncularımıza Dünya Şampiyonası'nda başarılar dilerim.


Tümü
TÜMÜ