Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Duncan: "Boston'a Draft olacağımı sanıyordum!"

San Antonio Spurs efsanesi Tim Duncan, 1997'deki NBA Draft gecesi beklentileri hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
San Antonio Spurs efsanesi Tim Duncan, 1997'deki NBA Draft gecesi beklentileri hakkında konuştu.

Duncan, yakın zamanda "The Real Ones" podcast'ine konuk oldu ve burada NBA Draft gecesi öncesinde, Draft Lotaryası süreciyle ilgili hatırladıklarını anlattı:

"Lotaryayı arkadaşımın evinde oturup izlediğimi hatırlıyorum. Draft sırası çıktığında, asıl varsayım Boston'a gideceğim üzerineydi. Benim düşünceme göre, ben Boston'a gidecektim, hislerim o yöndeydi. Sonra Boston üçüncü sıraya düşmüştü ve kanepeden kalkıp kendi kendime 'Hadi ya, Boston'a gitmeyecek miyim?' dediğimi hatırlıyorum."

Duncan ayrıca, David Robinson ve Spurs ile oynayacağını anladığında verdiği tepkiden de şöyle bahsetti:

"İki numara da Philly'nin olmuştu ve ben de sonra 'Vay canına, David Robinson ile oynama şansım olacak, şaka mı bu? Harika bir şey.' demiştim. Gelişimim konusunda, başka bir yere düşseydim, işler nasıl sonuçlanırdı bilmiyorum. Ama Spurs'e gitmek benim için oldukça mükemmel oldu."

Duncan emekli olduğunda, Spurs ile beş kez NBA şampiyonu olmuş, iki MVP ödülü kazanmış, üç kez Finaller MVP'si olmuş, 15 kez All-Star seçilmiş ve 15 kez de All-NBA kadrolarına girmişti.