Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Draymond: "Beklentileri düşürmek olmaz"

Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, Warriors'ın yetersiz kalmasına rağmen "beklentilerini düşürmediğini" belirtti.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, Warriors'ın yetersiz kalmasına rağmen "beklentilerini düşürmediğini" belirtti.

NBA'e son beş yılda hükmeden Golden State Warriors, ellerindeki hücum gücü eski yıllara oranlara biraz daha düşük giriyor. Ancak Green, 2019-20 sezonu için bu gerçeklerin ortasında beklentilerini azaltmıyor.

Green, bazı çekirdek oyuncuları geride bırakarak sezona girmenin farklı olduğunu itiraf etse de, bunun yeni sezon için tahminlerini düşürmeleri gerektiği anlamına gelmediğini söyledi:

"Kesinlikle farklı bir hava var. Her şey farklı. Ancak beklentileri azaltmak konusuna gelince, halen birer NBA oyuncusuyuz. Bu adamlar yine de birer NBA oyuncusu. Halen bir NBA ekibiyiz. Bir rakip ve lider olarak, beklentilerinizi azalttığınızı sanmıyorum. Bu kaybedenlerin yaptığı bir şey."

"HEDEFİMİZ YİNE EN TEPESİ"


Green ayrıca, Warriors'ın takımda yeni adamları olacağının farkında. Ve ekibin liderlerinden biri olarak, Warriors'ı başarılı kılan kazanma zihniyeti karşılamak ve öğretmek için orada bulunuyor:

"Daha iyi bir anlayışın ve özgürlüğümüzün olduğunu düşünüyorum. Bir adama öylesine direk kızamazsınız. Öğretmek zorundasınız. Daha fazla bu yaklaşım üzerinden gittiğimizi düşünüyorum. Günden güne idare etmenin aksine, günden güne büyüyoruz ama bir rakip olarak, beklentilerinizi azalttığınızı sanmıyorum. Halen en tepeyi hedefliyoruz."