•  
  ..Ve G.Saray'a FLAŞ bir teklif daha var: SERVET!
 •  
  Polonya'dan G.Saray'a FLAŞ bir transfer cevabı
 •  
  Beşiktaş'ın son gözdesi transfer kararı duyurdu
 •  
  Fatih Terim de onayladı G.Saray'ın son sürprizi
 •  
  Gökhan Töre için yeni gelişme! Af mı geliyor?

Datome'den Zalgiris yorumu: ''Bizimle eşleştikleri için mutlu değillerdir!''

Euroleague'in son şampiyonu Fenerbahçe Doğuş'un yıldız ismi Gigi Datome, Belgrad'da oynanacak Final Four öncesi Bein Sports'a açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Sporx.com
Datome'den Zalgiris yorumu: ''Bizimle eşleştikleri için mutlu değillerdir!''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Mayıs 2018 16:39
Fenerbahçe Doğuş'un yıldız forveti Gigi Datome, Final-Four öncesi beIN SPORTS'un sorularını yanıtladı.

İşte Datome'nin röportajından derlediklerimiz...

Tüm sezon boyunca seviyenizi nasıl korudunuz?

Sezon başında çevremizdeki birçok kişinin şüphelerinin olduğunu hatırlıyorum. Bunun nedeni önemli oyunucuları kaybetmemizdi. Ancak yine çok önemli oyuncular da bize katıldı. Çalışma ve zamanla yeniden iyi bir seviyeye çıkabileceğimizi biliyorduk. Her zamanki gibi çok çalıştık. Aramıza katılan oyuncular sadece yetenek olarak değil, insan olarak da iyilerdi. Organizasyonun içine katılmayı bildile ve yoldan sapmadık. Neyi iyi yaptığımızı neyi daha iyi yapabileceğimizi biliyorduk. Elbette koçu ve ekibini dinlemeye devam ettik. Ve yeniden Avrupa'nın en iyi takımlarının yer aldığı Final Four'dayız. Bu takımın parçası olmaktan onur duyuyorum.

Sloukas ve Wanamaker ile oynamak takım oyununu nasıl etkiledi?

İkiside çok iyi oyuncular. Onların aynı anda sahada olması güzel. Aynı zamanda Sinan Güler'de Türkiye Ligi'nde bize yardımcı oluyor. Oyun zekası yüksek oyuncuların karar vermesi önemliydi. Bu adapte olunacak bir şey değildi. En kolayı, bu sisteme adapte olmak. İkisi beraber çok iyi oynuyorlar, kararları verebiliyorlar. Sezonun devamında da bunu geliştirdik. Yani adapte olduğumuz bir durum değildi bu.

Melli'nin takıma katkısı için neler söylersin?

Melli takıma çok iyi uyum sağladı. Bir oyun kurucu değil ama top elindeyken doğru kararları verebiliyor. Fiziksel oynayabiliyor. Savunmada varlığını hissettiriyor. Ribaund alıyor. Sahada birçok şey yapabiliyor. İstatistik olarak kağıtta çok şey yazmadığı maçlarda bile, bize çok verim sağlıyor. Kimya, saha yerleşimi ve zamanlama açısından bize çok faydası oluyor. Bu nedenle oyunumuzun önemli bir parçası.

Bireysel performansını nasıl buluyorsun?

Oyunun gerektirdiği ne varsa onu yapıyorum. Koç beni çok iyi tanıyor. Takımıma nasıl yardım edebileceğimi iyi biliyor. Sahadayken akıllı oynamaya çalışıyorum. Herkes gibi ben de doğru kararları vermeye çalışıyorum. 3 yılın sonunda benim özelliklerimi biliyorsunuzdur. Bunu da takımımın ihtiyacı doğrultusunda kullanmaya çalışıyorum. Günün sonunda bilginizi ve tecrübenizi takımın galibiyeti için, kullanmak zorundasınız. Her gün daha iyi olmaya çalışıyorum. Ben de sahada her gün takımıma daha çok yardımcı olmak istiyorum.

Kendini nerede rahat hissediyorsun?

Ben bir 3 numarayım. Koç benim ne zaman 4 numarada tehlikeli olacağımı biliyor. Yani bu anlamda hiç sorun yaşamıyorum. Benim için önemli olan şey oynamak. Daha önce 4 numarada değil, 3 numarada oynamak istediğim için endişeleniyordum. Şimdi oynamak, bu takımın parçası olmak benim için daha önemli. Takımıma yardımcı olmam için ne gerekiyorsa en iyimi vermeye hazırım.

Final Four'daki rakibiniz Zalgiris, çok fiziksel bir takım. Birçok oyunlarını alçak post oyunlarından şekillendiriyorlar. Fiziksel bir eşleşme olacak. Sen bu eşleşmeleri nasıl değerlendiriyorsun. 3 numaradan özellikle Ulanovas'la bu oyunları seviyorlar. Sen nasıl değerlendiriyorsun?

Eşleşme kimin için zor olacak? Bence onlar bu eşleşmeden memnun değillerdir. Söyleyebileceğim tek şey bu. Fiziksel bir takım oldukları konusunda hemfikirim. Ancak biz de çok fiziksel bir takımız. Bence 3 veya 4 numarada onlar, yaşayacakları eşleşmeden mutlu değillerdir.

Maçın anahtarı ne olacak?

Bunu söylemek için erken. Ancak dediğin gibi onlar fiziksel bir takım. Beraber oynamayı seviyorlar. Yüksek ritimle oynuyorlar. Onları izlemek gerçekten çok güzel. Önemli oyuncuları var. Kevin Pangos topla yaratan ana oyuncu. Şutörleri, post oyunları için fiziksel oyuncuları var. Jankunas her maç çok etkili oluyor. Zor bir maç olacak. Ama dediğim gibi biz de beraber oynayan sert bir takımız. İzlemesi ve oynaması eğlenceli bir maç olacak.

Sizin ve koçun burada ortaya koyduğu kültür için neler söylemek istersin?

Bu beni çok gururlandırıyor. Buraya gelmeden önce dışarıdan, baktığımda Fenerbahçe benim için sadece büyük kontrat öneren bir kulüptü. Ama bu yaklaşımımızın ortaya koyma ihtimalimizin olduğunu biliyordum. Fenerbahçe'yi Avrupa'nın zirvesine ttaşıyabileceğimize ve herkesin saygısını kazanabileceğimize inanıyordum. Bu benim kişisel olarak 3. Final Four'um. Yeniden burada olmak otomatik, garanti altına alınan bir şey değil. Bu başarının arkasında çok çalışmanın emeği var. Bu serüvenin bir parçası olmak, ilk şampiyonluğu getirmek çok önemli başarılardı. Şampiyonluğun ardından yeniden Final Four'a ulaşmak beni gururlandırıyor. Ben, takım arkadaşlarım, benimle beraber gelenler, benden önce burada olanlar. Aynı zamanda bize bu serüven içinde dahil olan oyuncularla beraber çok güzel bir iş başarıyoruz. Bu nedenle durmak istemiyoruz. Yetinmek istemiyoruz.

Birçok taraftar da Belgrad'da yer alacak. Onlara meesajın var mı?

Orada her zamanki gibi çok gürültülü bir ortam olacağını biliyorum. Onlar başarımızın önemli bir parçası. Hedef her zaman aynı. Bizden gurur duymalarına devam etmelerini istiyoruz. Kutlamanın sürmesini amaçlıyoruz. Onlar mutluysa biz de mutluyuz. Önemli olan tek şey bu.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ