Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Arenas: "Jordan, Kobe'ye 'asla yaptıklarımı yapamayacaksın' dedi"

Gilbert Arenas, Kobe Bryant'ın Michael Jordan'a karşı 55 sayı bulduğu maçın asıl hikayesini anlattı.

Gilbert Arenas, Kobe Bryant'ın Michael Jordan'a karşı 55 sayı bulduğu maçın asıl hikayesini anlattı.

Eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, Kobe Bryant'ın Los Angeles Lakers'ta Michael Jordan ve Washington Wizards'a karşı 55 sayı atıp maçı kazandığı geceyle ilgili bir hikayeyi hatırladı.

Arenas'ın hikayesine göre Jordan, bir keresinde Kobe'ye MJ'in imza ayakkabılarından bahsederek "ayakkabıları giyebileceğini, ancak asla doldurmayacağını (yaptıklarını yapamayacağını)" söylemişti. Büyük rekabetçi olan Kobe, bunu çok ciddiye almıştı.

Wizards, o sezonun başlarında Lakers'a karşı Washington'da oynadığı maçta Kobe ve Lakers'ı yenmişti. Ancak, öbür maç Los Angeles'ta oynanacağı zaman, Black Mamba, Jordan ve Wizards'a 55 sayı hediye edip hayal kırıklığı yaşatmıştı. Kobe, bu maçın ilk yarısında 42 sayı atmıştı.

"O BİR PSİKOPAT"

Sunucusu olduğu "No Chill Podcast"inde Arenas, Kobe'nin basketbol sahasında bir "psikopat" olduğunu söyledi:

"Washington'da, Jordan galibiyeti almıştı. Jordan, Bryant'ın arkasına bir şaplak vurdu ve 'Onları asla doldurmayacaksın.' dedi. 'Bu ayakkabıları asla dolduramayacaksın' (yaptıklarımı yapamayacaksın) demişti. Temelde Kobe'ye söylediği buydu."

"Kobe'nin iki hafta boyunca takımla konuşmadığını söylüyorlar. Direk sessizleşmişti. Jordan'ın ona söylediği, onu iten şey olmuştu. O bir psikopat."