Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Wade: "Emekliliğimde, Kobe'nin ayak izlerini takip etmek istiyorum"

Miami Heat efsanesi Dwyane Wade, emeklilik zamanında Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın ayak izlerini takip etmek istediğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Miami Heat efsanesi Dwyane Wade, emeklilik zamanında Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın ayak izlerini takip etmek istediğini söyledi.

Forması emekli edildikten sonra basına konuşan Wade, Lakers efsanesinin emeklilik döneminde yaptıklarına ithafen, kendisinin ayak izlerini takip etmek istediğini söyledi.

Kobe'nin ölümü, efsane Heat yıldızı Wade de dahil herkesin hayatına etki etti. Cumartesi gecesi, Wade'in 3 numaralı forması AmericanAirlines Arena'nın tavanına yükseltildikten sonra, basına şu açıklamaları yaptı:

"Bir sorumluluk hissediyorum. Kobe öncülük ediyordu. Kobe emekli oldu ve emekli olduktan sonra bize bunun da ustaca yapılabileceğini gösterdi. Basketbolda ustalaştı, inanılmaz bir baba olarak ustalaştı, bir eş olarak ustalaştı. Yaratıcı olmakta ustalaştı. Ve bize yolunu da gösteriyordu. Artık buna sahip değiliz. Bu yüzden gelecek nesil için o adam olma konusunda kendimi sorumlu hissediyorum."

Bryant yaklaşık bir önce, 13 yaşındaki kızı Gianna da dahil olmak üzere sekiz kişinin hayatını alan bir helikopter kazasında trajik bir şekilde vefat etmişti.