•  
  Ajax'ın ünvanına SON! Chelsea 86'da başardı!
 •  
  Dilmen: "G.Saray ne yapıp edip, onu alsın"
 •  
  'Üç kez Şampiyonlar Ligi kazanan Kroos'tan utan'
 •  
  "Seri'nin yerine İRFAN olsa G.Saray kazanırdı"
 •  
  Ve Zeki Çelik, FIFA 20'de bir "YILDIZ" gibi parladı

Ünal Karaman: "Bakmak ve görmek farklı"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Galatasaray maçı sonrasında konuştu.

Kaynak: Sporx.com
Ünal Karaman: 'Bakmak ve görmek farklı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Şubat 2019 21:44
Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Galatasaray'a 3-1 yenildikleri tartışmalı karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Karaman, "Oyun başında bize yakışmayacak şekilde başladık. Gol bulduk, pozisyonlar bulduk. Devreye girerken yine bize yakışmayacak şekilde bir gol oldu. 3-1'den sonra 3-2'yi bulmuş olsak belki bir Sosa hamlesi yapabilirdik ama maalesef onu yapamadık. Kaybettik, üzgünüz" dedi.

Hakem kararları için görüşleri sorulan teknik adam, "Sıcağı sıcağına çok şey konuşabilirim. Burada aslolan maçın adil bir şekilde yönetilmesi adına sahaya çıkan hocamızın vereceği karardır. Bize verilmeyen penaltı ile ilgili baktım, sanki çok net. Demek ki bazen bakmak ve görmek farklı. Bazen bakarsınız, görmezseniz. Biz gözle ve gönülle görmeye devam edeceğiz. Biz bize emanet edilen gençlere doğru bakmayı ve doğru görmeyi salık vereceğiz. Bizim amacımız budur" ifadelerini kullandı.

"NE OLURSA OLSUN, EKMEĞİN HELAL OLMASINI İSTERİZ"

Ünal Karaman, Ümit Öztürk ile ilgili, "Ne olursa olsun, evimize götürdüğümüz ekmeğin helal olmasını isteriz. Saha içinde insanlar alın teri döküyor. Ben içeride oyuncularıma 'Yenile yenile büyüyeceğiz.' dedim. Umut ediyorum ki Ümit hoca da bu bilinçle hareket etmiştir." dedi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Karaman, kararlarıyla eleştirilen hakem Ümit Öztürk'le ilgili gelen sorulara şu cevabı verdi:

"Maçtan sonra yanına gittiğimde sadece kendisini tebrik ettim. İnsanları tebrik ederken de alması gerekeni verirsiniz. Ortaokulda bir ders vardı, bakmak ve görmek, diye bir konu vardı. İnsan bazen bakar ama görmez. Biz genç oyuncularımıza insanın gözüne bakın, gözünüzle yüreğinizle görün, sevin diyoruz. Bunu öğretiyoruz. Ben saha içinde penaltı pozisyonunu ekranda gördüm ve rahat bir şekilde kulübeye döndüm. Çok barizdi. Bazen biz görüyoruz, görülmüyor. Demek ki bizim bakış açımızda yanlışlık var."

"İNSAN YÜREĞİ YERYÜZÜ GİBİDİR"

Karaman, hakem Ümit Öztürk'le ilgili sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kişi kendi vicdanına yenik düşüyorsa, bir yerde hata var. İnsan yüreği, yeryüzü gibidir, bir tarafı aydınlık, bir tarafı karanlık. Ne olursa olsun, evimize götürdüğümüz ekmeğin helal olmasını isteriz. Saha içinde insanlar alın teri döküyor. Ben içeride oyuncularıma 'Yenile yenile büyüyeceğiz.' dedim. Umut ediyorum ki Ümit hoca da bu bilinçle hareket etmiştir."

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun hakem Öztürk'le ilgili açıklamalarının sorulması üzerine Karaman, "Başkanım kendi fikirlerini açıklamıştır. Kendince makul ve anlaşılır bir açıklama yapmıştır. O açıklamaların üzerine açıklama yapmam hadsizlik olur. Mutlaka doğrudur." ifadelerini kullandı.

Maçı da değerlendiren Karaman, şunları kaydetti:

"Kaybettiğimiz için üzgünüm. Maç başlangıcı bize yakışmadı. Neticesinde penaltıdan gol yedik. Golü de bulduk ama ikinci golü özellikle çok hassas olduğumuz bir yerde, bize yakışmayacak tarzda yedik. Üçüncü golden sonra daha baskılı oynayan bir takımım vardı. Bu dönem içerisinde hepimizin baktığı ama bazılarının gördüğü pozisyon var. Saha içerisindeki ekranda da gördüm. Emin oldum penaltıyı verecek diye. Belki penaltı verilip golü bulsaydık maç farklı noktalara gelebilirdi. Girdiğimiz pozisyonlarda gol yapma becerisi gösteremedik ve mağlup olduk. Bazen galip gelip kaybedersiniz bazen de yenile yenile büyürsünüz. Biz böyle bir müsabaka oynadık bugün. Mücadele eden, teslim olmayan ve hakemin bitiş düdüğüne kadar samimi duruş gösteren bir takımım var."

"TRABZONSPOR'UN ROL MODEL ÖZELLİĞİ VARDI"

Abdülkadir Ömür'ün performansı ve Jose Sosa'nın durumuna da değinen Karaman, "Abdülkadir Ömür'ün alt adalesinde bir sorun var. Bir de ayak topuğunda bir yarası var. Özel bir koruyucuyla oynamaya çalışıyor. İster istemez performansını olumsuz etkiliyor olabilir. 3-1'den 3-2'ye gelseydi Sosa'yı alacaktım ama fark inmeyince onu riske etmek istemedim." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un genç futbolculara çok önem verdiğini dile getiren Karaman, sözlerini şöyle tamamladı:

"Trabzonspor'un yıllardır Türkiye üzerinde rol model özelliği vardır. Daha önceki 2-3 dönemde marka oyuncular, yüksek ücretli oyuncular kulübe kazandırılmıştı. Tabii ki onlar da bu kulüp için ter döktü. Türk futbolunun geleceğine emin adımlarla bakması lazım. Artık kara göründü. Bu ağır bütçeleri kulüplerin kaldırması mümkün değil. Ben bir spor adamı olarak bunu böyle değerlendiriyorum. Genç oyuncularımız başarılı oluyor. Başarılı olurken daha çok öğrenecekleri var. Rengi, milliyeti, dini ne olursa olsun bize emanet edilen her oyuncuyu kendi evladımız gibi görürüz."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ