Suat Serdar'dan Şenol Güneş'e cevap: "Çok geç kaldı"

Schalke 04'te oynayan Türk asıllı Suat Serdar, Almanya Milli Takım tercihiyle ilgili konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Suat Serdar'dan Şenol Güneş'e cevap: 'Çok geç kaldı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ekim 2019 17:06
Schalke 04'te forma giyen Türk kökenli Suat Serdar, neden Türkiye'yi değil Almanya'yı seçtiğini açıkladı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Arnavutluk maçı öncesinde, "Suat Serdar ve babasıyla görüşmeler yapıldı. Aynı gün 3 maça gittik sırf Suat için. Geleceğini söyledi, babası da söyledi. Evrakları bekledik göndermediler. Bu hafta içerisinde Almanya'ya çağırıldığını duyurduk. Evraklarını verdi mi bilmiyorum. Almanya'yı seçtiyse bu Türkiye'nin ayıbı değil. Gizlemeye gerek yok. Daha önce Almanya'ya alınmayacağı söylüyordu. O yüzden belki de bizi kenara koydu. Tercihlerini başka şekilde yaparlarsa açık açık söylesinler. İnce hesaplarla bu hayat devam etmez." demişti.

Suat Serdar'ın milli takım tercihi de Almanya'nın Arjantin ve Estonya ile oynadığı maçalr öncesinde açıklanan aday kadroda yer almasıyla ortaya çıkmıştı.

"TÜRKİYE, ÇOK GEÇ KALDI"

Konuyla ilgili gelen soruya Suat Serdar, "Türkiye Futbol Federasyonu ile sadece 1 kez iletişim kurduk. Kimseyi üzmek ya da yüklenmek istemem. Ancak, ben U16'dan beri Almanya için oynuyorum. Joachim Löw beni aradığında, bu konuyu ailemle konuştum. Sonuç olarak Almanya'yı seçmiş oldum." cevabını verdi.

Şenol Güneş'in sözleri hatırlatılan Suat Serdar, "Türkiye Futbol Federasyonu, beni aramak için çok geç kaldı." diyerek sözlerini noktaladı.

İKİ MAÇTA TOPLAM 32 DAKİKA

Suat Serdar, Arjantin ve Estonya maçlarında kadroda yer aldı. Estonya maçında 13 dakika, Arjantin maçında ise 19 dakika süre aldı.Tümü
TÜMÜ