Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Roberson, "hava değişikliği" için OKC'den uzaklaştı

Oklahoma City Thunder guardı Andre Roberson'ın, "hava değişikliği" amacıyla dizindeki rehabilitasyonu Thunder'dan uzakta sürdürmek istediği açıklandı.

Oklahoma City Thunder guardı Andre Roberson'ın, "hava değişikliği" amacıyla dizindeki rehabilitasyonu Thunder'dan uzakta sürdürmek istediği açıklandı.

Roberson, sol patellar tendonundan geçirdiği bir sakatlıktan sonra, en son 27 Ocak 2018 tarihinde bir NBA maçında forma giymişti. O dönemden beri Thunder'a yeniden katılması ya da takım için bir rotasyon parça haline gelmesiyle ilgili hiçbir şey gerçekleşmemişti. Bunu takiben Roberson, şimdi "hava değişikliği" için ekipten uzaklaşmaya karar verdi.

Bir Thunder sözcüsü, Roberson'ın "hava değişikliği" için sol dizindeki rehabilitasyonunu Los Angeles'ta, takımdan uzakta ilerleteceğini söyledi. Dönüşü için bir zaman çizelgesi bulunmuyor:

"Thunder başantrenörü Billy Donovan'a göre, Roberson'ın sürecinde pek bir aksilik olmadı. Bunu biraz detaylıca, 'Aslında olan şey, kendini tekrar oynatmaya başlatamadığı ve bunun için başka yolları denemek istediğidir. Halen sakatmış gibi değildi, geri dönmesini engelleyecek hiçbir şeyle uğraşmıyordu.' şeklinde açıkladı."

2014-2018 arası sezonlarda Roberson, Oklahoma City için 255 normal sezon maçında yer almış ve bu maçların ikisi dışında hepsinde ilk beş başlamıştı. Roberson, 2017'de NBA ikinci savunma beşine seçilmiş ve uzun süre ligde birinci sınıf bir savunma oyuncusu olmuştu.

Roberson, hem Kevin Durant hem de Russell Westbrook'un ayrılışından sonra Thunder organizasyonunda en uzun süredir yer alan oyunculardan biri konumunda.