Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rivers, 28 farklı ilk beş kadrosu kurması hakkında: "Elimiz mahkum"

LA Clippers koçu Doc Rivers, sakatlıkların Clippers'ın sezonunu nasıl şekillendirdiğini ele alarak, 28 farklı başlangıç kadrosu kullanmak zorunda olmasını yorumladı.

Haber; Sporx.com
LA Clippers koçu Doc Rivers, sakatlıkların Clippers'ın sezonunu nasıl şekillendirdiğini ele alarak, 28 farklı başlangıç kadrosu kullanmak zorunda olmasını yorumladı.

Pazartesi gecesi Grizzlies'e karşı kazandıkları galibiyet, bu sezon Clippers'ın tüm kadrosunun oynamak için müsait olduğu yalnızca beşinci maçtı.

Grizzlies maçından önce Rivers, "Elimiz böyleydi. Ve bu eli oynamalıyız. Bu eli oynayıp yine de kazanabiliriz." şeklinde konuştu.

Rivers, Clippers'ın sakatlıklarına rağmen yine de şampiyonluğu kazanabileceklerini açıkladı ve bunu, Golden State Warriors'ı örnek olarak kullanarak belirtti:

"Kafamıza estiği zaman vites arttıran bir takım olduğumuzu düşünmüyorum. Bunu söyleyen kim varsa, neden bahsettiğini bilmediğini söyleyebilirim. Çünkü o tarz takımlar, tüm yıl sağlıklı olup, çok sıkı oynamamayı tercih eden takımlar. Ama elinizde farklı kadrolar olduğunda, bu farklı bir durum. Bunu yapmanın tehlikeli olduğunu söyleyebilirim ama takımlar bunu yapıyordu. Golden State, mesela, birkaç kez yapıp şampiyonluklar kazanmıştı."