Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Riley: "Şampiyon olmadan, MVP olmanın bir değeri yok"

Efsanevi NBA koçu ve şu anki Miami Heat başkanı Pat Riley, En Değerli Oyuncu (MVP) ödüllerinin ve sayı krallıklarının, NBA şampiyonluğu olmadan hiçbir şey ifade etmediğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Efsanevi NBA koçu ve şu anki Miami Heat başkanı Pat Riley, En Değerli Oyuncu (MVP) ödüllerinin ve sayı krallıklarının, NBA şampiyonluğu olmadan hiçbir şey ifade etmediğini söyledi.

Riley, yakın tarihli bir röportajda cesur ifadesine şu şekilde ışık tuttu:

"Demek istediğim, dominant olup, sayı krallıkları kazanıp bir MVP olabilirsiniz, ancak şampiyon değilseniz, o zaman bunun değeri nedir?"

75 yaşındaki başkanın özgeçmişinde dokuz NBA yüzüğü bulunuyor - biri oyuncuyken, biri yardımcı antrenörken, beşi başantrenörken ve iki de yönetici olarak kazandığı.

Riley ilk yüzüğünü oyuncuyken, Los Angeles Lakers'ın 1972 kadrosunda kazanmıştı. Sonraki yüzüğünü tekrar Lakers'ta yardımcı antrenörken 1980 yılında kazanırken, sonraki dört tanesini Magic Johnson ve Kareem Abdul-Jabar gibi efsanelerin yer aldığı "Showtime" Los Angeles Lakers kadrosuna başantrenörlük yaptığında kazanmıştı. Koç olarak son şampiyonluğunu ise 2006'da Dwyane Wade ve Shaquille O'Neal'la kazanan Riley, kalan yüzüklerini Wade, LeBron James ve Chris Bosh ile Heat'in yönetici koltuğunda almıştı.