Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Redick'e göre, Zion'ın olabilecekleri: "MVP, All-NBA oyuncusu, şampiyon..."

New Orleans Pelicans guardı JJ Redick, takım arkadaşı Zion Williamson'ın potansiyeli hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
New Orleans Pelicans guardı JJ Redick, takım arkadaşı Zion Williamson'ın potansiyeli hakkında konuştu.

Redick, ESPN'in Get Up programında, takım arkadaşı Zion'ın potansiyeli de dahil olmak üzere birçok konuyu tartıştı.

Zion'ın zamanla ne olabileceğine inandığı sorulduğunda Redick, Williamson için hiçbir sınırın olmadığını belirtti:

"Bir NBA MVP'si, All-NBA ilk beşi, bir Hall of Fame oyuncusu ve takımlarını şampiyonluklara taşıyan bir adam. Sanırım bu onun tavanı. Daha olabildiği şeyi göstermeye yaklaşmadı bile. Yetenek seviyesi geliştikçe ve oyun onun için yavaşlamaya başladığında, daha da iyi olacak, ki bu korkunç tabii ki."

Williamson, çaylak sezonunun ilk üç ayını, bir menisküs sakatlığı nedeniyle kaçırmış, ancak 22 Ocak'ta oynamaya başladığında ne kadar iyi olduğu görülmüştü.

"19 YAŞINDA OLMASINA RAĞMEN..."

Zion, NBA'e, lise ve üniversitedeki başarıları nedeniyle onu çevreleyen bir hype ile girmesine rağmen, Redick, Zion'ın bunun üstesinden gelme şeklinden etkilendiğini söyledi:

"Çaylak yılına bir sakatlık ile başlamasının, onun için sinir bozucu olduğunu biliyorum ve bu rehabilitasyon sürecinden geçmek eğlenceli bir şey değil. Bence Zion ile ilgili en etkileyici şey, gördüğü büyük ilgiye rağmen, sakin kalabilmesi, ki bu, 19 yaşında sahip olduğu olgunluk hakkında çok şey anlatıyor."


Zion ilk 19 maçında, 23.6 sayı, 6.8 ribaund ve 2.2 asist ortalamalarla oynadı.