Osman Şenher: "Galatasaray ruhunu görecekler!"

Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemini ve Arda Turan etkisini değerlendirdi.

Haber; Milliyet, Fotoğraf; AA
Osman Şenher: 'Galatasaray ruhunu görecekler!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ağustos 2020 10:46
Milliyet gazetesi köşe yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi. Osman Şenher'in yazısının tamamına Milliyet gazetesini satın alarak ya da buradan ulaşabilirsiniz.

İşte Osman Şenher'in yorumları:

"Artık her şeyin çivisi çıktı. Çamur atmak, yerden yere vurmak veya kişileri hak etmedikleri övgülerle onurlandırmak moda oldu. Galatasaray'ın kadrosuna bakıyorum, eldeki futbolcuların hepsi birbirinden değerli. Ama yapılan yorumlara baktığım zaman inanın tüylerim diken diken oluyor.

Feghouli çöp, Belhanda çöp, Arda çöp, Falcao çöp! Ne söyleyeyim, yazıklar olsun! Bu tür yorumlar futbolumuzu kirletiyor, başka hiçbir işe yaramıyor. Halbuki şu an bile Galatasaray'ın kadrosu Türkiye'nin en iyileri. Evet geçen sezon sorunlar yaşandı. Hiçbir futbolcu bilhassa virüs olayından sonra gerçek performanslarını sahaya koyamadılar. Bunların hiçbirini kötü futbolcu olarak değerlendirmemek lazım. Önce şunu söyleyeyim, taraftar, 'o gitsin, bu gelsin' muhabbetini bırakacak. Orada Fatih Terim var. O da yeni bir sayfa açtı. Her şeyin en iyisini yapmak için uğraşıyor.

Belhanda, Galatasaray'ın futbolcusu, bir sene daha mukavelesi var. Doğru düzgün isteyeni de yok. Kalitesi belli. Eleştirdiğimiz konu, Galatasaray ruhunu neden sahaya koymadığı ve neden daha çok mesuliyet almadığı... Adam 'gitmeyeceğim' derse kimseyi gönderemezsiniz. Buna rağmen herkeste 'Belhanda aşağı, Belhanda yukarı', başka mevzu yok. Kulüp futbolcuyu neden bedava göndersin? Para kazanacaksa itirazım yok, gitsin. Ama bedava gitmesine ben karşıyım. Bu sezon Belhanda, Arda'nın gelmesiyle Galatasaray ruhunun ne olduğunu görecek. Aynı şey Feghouli ve Falcao için de geçerli.

Galatasaray Yönetimi'ni, Fatih Terim'i insanlar rahat bıraksın. Kulübün menfaati ne gerektiriyorsa onu yapacaklar. Bunun yanında Arda gelmiş, Diagne geliyor, Emre Kılınç, Oğulcan ve Kerem de transfer edildi. Donk ile de yeni mukavele imzalandı. Mantıklı düşünüldüğünde takımın Fernando, Melo tipinde bir oyuncuya ihtiyacı var. Buna da niye ihtiyaç var? Donk sakatlanır, ceza alır diye... O mevkide oynayacak Donk'tan başka futbolcu yok.

Taylan var ama daha üstüne çok koyması lazım. Önümüzdeki sezon en az 55 maç oynanacak. Geniş bir kadro olmazsa, zaten bu yükün altından kalkamazlar. Bu futbolcular da havasını bulurlarsa, taraftarın olumlu desteğiyle çok farklı bir Cim-Bom seyrederiz. Bundan hiç şüphem yok. Ama şimdiden taraftar 'Mensah, Mensah' diye başladılar bile... Gözünüzü seveyim tamam kötü futbolcu değil. Ama Mensah'ın oynadığı mevkide Arda, Emre Akbaba, Belhanda olmak üzere bir çok oyuncu var. Mensah kulübün olmazsa olmaz transferi değil. Bütçeye uygun olursa alınır, faydalı olur. Ne var ki illa kadroya katacağız diye çok paralar vermenin anlamı da yok.

Sonuçta Galatasaray'ın futbolcu kadrosu olarak pek eksiği yok. Fatih Terim de Riera'yı aldı. Arda'dan çok faydalanacak, yeni bir sayfa açıyor. Her şeyden önemlisi geçen sezon santrfor sıkıntısı çekildi, sakatlıklar oldu. Bu sezon Falcao, Diagne, Adem Büyük olmak üzere kadroda 3 golcü yer alacak. Orta saha lige iyi bir başlangıç yaparsa, Galatasaray sıkıntı yaşamaz."Tümü
TÜMÜ