Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nowitzki: "Kobe ve LeBron, favori rakiplerimdiler"

Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki, Los Angels Lakers'ın büyük oyuncuları Kobe Bryant ve LeBron James'e karşı rekabet etmekten bahsetti.

Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki, Los Angels Lakers'ın büyük oyuncuları Kobe Bryant ve LeBron James'e karşı rekabet etmekten bahsetti.

Dirk, Kobe Bryant ve LeBron James ile geçmişteki karşılaşmalarını değerlendirdi ve ikiliyi, izlemesi ve rekabet etmesi en zevkli oyuncular olarak niteledi:

"Lakers'ın uzun süredir sahip olduğu bu basketbol kültürü inanılmaz. Kobe ve LeBron, izlemek ve karşılarında rekabet etmek konusunda daima favorilerim arasındaydılar. Her maçta rekabet etmeleriyle ve yetenek seviyeleriyle, nasıl hazırlanacaklarını biliyorlar. Kesinlikle oyunu oynamış en iyi oyunculardan ikisi onlar."

2000'li yılların başında Mavs, Batı'daki en iyi takımlardan biri olarak görülüyordu. Ancak, Shaquille O'Neal ve Kobe Bryant ikilisi, Lakers'ı üç yıl boyunca zirveye taşıyan oyunculardı.

2011 yılında ise LeBron'un o dönem formasını giydiği Miami Heat'e karşı Dirk, 2006 yılında Dwyane Wade'li Heat'e karşı kaybetmesi sonrasında şampiyonluğu kazanmıştı.