Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, Warriors'ın iki maçını ulusal TV'den kaldırdı

NBA, Golden State Warriors'ın yakın zamanda ABD'deki ulusal televizyonda yayınlanacak iki maç yayınını iptal etti.

NBA, Golden State Warriors'ın yakın zamanda ABD'deki ulusal televizyonda yayınlanacak iki maç yayınını iptal etti.

Warriors'ın 13 Aralık'ta Utah Jazz ile, 18 Aralık'ta da Portland Trail Blazers ile olan maçlarının ESPN'de yayınlanması planlanıyordu. Maçlar, sırasıyla LA Clippers - Minnesota Timberwolves ve Boston Celtics - Dallas Mavericks ile değiştirildi.

NBA bu sezon hem ulusal hem de yerel spor ağı reytginlerinde düşüş gördü.

Hem TNT hem de ESPN, 2019-20 NBA sezonunun başından beri çift haneli sayılarda düşüşlere şahit oldu.

TNT'nin yayın reytingleri %22 azalırken, ESPN'in de %19'luk bir düşüşü oldu.

MAGIC VE HAWKS, İZLEYİCİ KAZANDI!

NBA'in yerel spor ağları reytingleri %7 düşüşe uğradı. Orlando Magic (%125) ve Atlanta Hawks (%43) kazanç elde ederken, Washington Wizards %57 düşüş gördü ve en büyük düşüşü gören NBA takımı oldu.

Golden State, Kevin Durant'i bu yaz kaybettikten sonra Stephen Curry ve Klay Thompson'ın de sakatlanmasıyla, %51'lik bir reyting kaybına uğradı.

NBA'in ESPN ve TNT'de bu sezon yayınlanan maçların yarısından fazlasında, bu sezon sakatlanma nedeniyle oynamayan bir veya daha fazla yıldız vardı.