Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA koçları, George Floyd için çalışmak adına bir kurul oluşturuyor!

Ulusal Basketbol Antrenörleri Derneği (NBCA), ESPN'den Adrian Wojnarowski'ye göre, "NBA şehirlerindeki topluluklarda olumlu bir değişim yaratmak için yerel liderler, yetkililer ve kolluk kuvvetleri ile birlikte çalışmak" için çaba gösterecek bir koçlar kurulu oluşturuyor.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Ulusal Basketbol Antrenörleri Derneği (NBCA), ESPN'den Adrian Wojnarowski'ye göre, "NBA şehirlerindeki topluluklarda olumlu bir değişim yaratmak için yerel liderler, yetkililer ve kolluk kuvvetleri ile birlikte çalışmak" için çaba gösterecek bir koçlar kurulu oluşturuyor.

Atlanta Hawks koçu Lloyd Pierce, diğerlerinin yanı sıra Steve Kerr, Gregg Popovich, J.B. Bickerstaff, Quinn Snyder, David Fizdale ve Stan Van Gundy'yi de içeren bu girişimin sorumluluğunu üstleniyor.

NBCA, George Floyd'un Minneapolis'teki polis elinden ölümünden sonra ülke çapında gerçekleşen protestoların sonrasında komitenin kurulması durumunu şu şekilde açıkladı:

"NBA antrenörleri - hem baş hem de yardımcı antrenörler olarak - çoğu Afroamerikalı olan erkek gruplarına liderlik ediyoruz ve tiksinme, hayal kırıklığı, çaresizlik ve öfke duygularını görüyor, duyuyor ve paylaşıyoruz. Son birkaç haftanın olayları - polis vahşeti, ırkçı profil oluşturma ve ırkçılığın silahlandırılması, utanç verici, insanlık dışı ve dayanılmaz."

"George Floyd'un soğukkanlılıkla ve güpegündüz öldürülmesine tanık olmak, ülkemizi travmatize etti. Ancak gerçek şu ki Afroamerikalılar her gün hedef alınıyor ve kurban ediliyor. NBA antrenörleri olarak, bunu izole bir öfke olayı olarak göremeyiz... Değişimi etkileyecek güce ve platforma sahibiz ve bunu kullanacağız."

Woj'a göre, 30 aktif başantrenör hafta sonu bir Zoom toplantısına katıldı ve Pierce ise liderlik rolünü üstlendi. NBCA başkanı Rick Carlisle ve genel menajer David Fogel, NBCA'nın Salı günü nasıl çalışılacağı konusunda beyin fırtınası yapmak için bir görüşme yapılacağını söyledi.

Duyuru, mevcut veya eski 33 koç ve 175'ten fazla yardımcı koç tarafından imzalandı. Bu gelişme, Floyd'un ölümü sonrasında protestolara katılan NBA oyuncularıyla birlikte seslerini duyuruyor.