Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, Finalleri en geç İşçi Bayramı'na sarkıtmak istiyor

2020 NBA Finalleri'ni tamamlamanın son gerçekleşebileceği tarihin, Kasım ayı başındaki İşçi Bayramı hafta sonu olduğu söylendiği iddia edildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
2020 NBA Finalleri'ni tamamlamanın son gerçekleşebileceği tarihin, Kasım ayı başındaki İşçi Bayramı olduğu söylendiği iddia edildi.

Ekiplerin, bu durum için 1 Temmuz'da sezonun tekrar başlaması ve bundan haftalar önce de antrenman tesislerinin yeniden açılmasını gerektiğini söyledikleri belirtildi.

ABD'de İşçi Bayramı, bu sene 7 Eylül Pazartesi gününe denk geliyor.

Antrenman tesisleri, şu anda oyunculara COVID-19'un yayılmasını sınırlama konusunda, CDC önerilerine uygun olarak kapalı durumda.

NBA'de, takım sahiplerinden takımlara ve oyunculara kadar hiçbir paydaş, sezonun Eylül ayından sonra bitse bile kurtarılma olasılığını sınırlamak istemiyor.

NBA'in, 10 Eylül Perşembe günü NFL sezonunun başlamasından önce sezonu bitirmeyi tercih edeceğine inanılıyor.